fbpx

+370 6 853 98 01

-->

β hemolitinis streptokokas

Streptococcus agalactiae (B grupės β hemolizinis streptokokas) yra dažniausias naujagimių ankstyvosios (įgimtos) infekcijos sukėlėjas. Infekcija pasireiškia sepsiu, pneumonija ar meningitu. 

Nėščiosioms šie streptokokai gali sukelti jokiais simptomais nepasireiškiančią bakteriuriją arba cistitus, kurie vėliau gali išsivystyti į inkstų uždegimus.

Literatūros duomenimis apie 15 % nėščiųjų makštyje randamas β hemolizinis streptokokas. Apie 50 % naujagimių, kurių motinos turėjo BGS, po gimimo būna kolonizuoti, 1–2 % iš jų suserga ankstyvąja BGS sukelta infekcija. Tokioms gimdyvėms atliekama profilaktiką antibiotikais gimdymo metu.

Pasaulinėje praktikoje taikoma nėščiųjų patikra dėl kolonizacijos BGS – 35–37 nėšt. savaitę atliekamas β hemolizinio streptokoko pasėlis iš makšties. Nustačius BGS augimą, gimdyvėms atliekama profilaktika antibiotikais gimdymo metu.

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.