fbpx
-->

ŽLA haplotipai

ŽLA (žmogaus leukocitų antigenų) haplotipai DQ2/DQ8 yra svarbus celiakinės ligos genetinis faktorius. Šiuos antigenus koduoja genai, esantys pagrindiniame audinių suderinamumo (angl. Major Histocompatibility Complex, MHC) komplekse. Beveik visi asmenys, sergantys celiakija, turi DQ2 ir/arba DQ8 žymenis.

ŽLA haplotipų DQ2/DQ8  radimas - svarbus teigiamas celiakijos genetinis žymuo. Esant teigiamam rezultatui, celiakija įtariama arba ji gali pasireikšti ateityje.

Tačiau ŽLA žymenys paaiškina  tik apie  40 % celiakinės ligos paveldimumo rizikos. Ligos pasireiškimui vien šių žymenų nepakanka, paveldimumui svarbūs ir kiti genai.  Vis tik, artimi sergančiųjų giminaičiai yra rizikos grupėje susirgti celiakija.

ŽLA haplotipų DQ2/DQ8 fenotipavimo tyrimas svarbus diagnozės patvirtinimui, kai randami teigiami antikūnų ir biopsijos tyrimai; rizikos grupės asmenų ištyrimui;  asmenims, kuriems įtariami celiakijos simptomai.

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.