UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ TYRIMAI
Skirk laiko savo sveikatai!
RegistracijaNegydomi hepatito virusai pradeda ardyti kepenų ląsteles, sukelia uždegimus, kepenų cirozę ir galiausiai vėžį.
Erkių įsisiurbimo metu, jų seilėse ir žarnyne esančios bakterijos bei virusai yra pernešami į žmogaus organizmą.
Priklausomai nuo žmogaus imuninės sistemos, Mycoplasma pneumoniae pirminių M klasės antikūnų (IgM) titras serume pakyla praėjus maždaug 2 sav. nuo užsikrėtimo ar dar vėliau ir išnyksta maždaug per metus.
Toksoplazmozė – tai infekcinis susirgimas, kurį sukelia intraląstelinis pirmuonis Toxoplasma gondii, parazituojantis šiltakraujuose gyvūnuose ir žmogaus organizme. Kačių šeimos atstovai yra vieninteliai pagrindiniai šio parazito šeimininkai ir infekcijos rezervuaras.
Citomegalovirusas (CMV) (nuo graik. žodžio cyto – ląstelė, megalo - didelis) – vienas labiausiai paplitusių ir didžiausias tik žmogų infekuojantis virusas.
Sifilį sukelia blyškioji spirocheta Treponema pallidum, kurią tiesiogiai galima nustatyti iš žaizdos molekuliniu PGR metodu. Iš kraujo atliekami RPR ir TPHA tyrimai.
Žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV) pirmą kartą išskirtas 1983 metais. Žinomi du viruso tipai: ŽIV-1 ir ŽIV-2. Yra ir naujai atrastų ŽIV viruso tipų.