fbpx

+370 6 853 98 01

-->

Užkrečiamųjų ligų

SYNLAB_Tymai

Tymai – tai sunki ūminė virusinė infekcinė liga. Tymams imlūs yra ir vaikai, ir suaugusieji. Per pirmuosius 2019 metų mėnesiuis Lietuvoje fiksuota virš 240 ligos atvejų. Tai net 10 kartų daugiau nei per visus 2018 metus.

SYNLAB_ZIV infekcija

Žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV) pirmą kartą išskirtas 1983 metais. Žinomi du viruso tipai: ŽIV-1 ir ŽIV-2. Yra ir naujai atrastų ŽIV viruso tipų. Europoje ir Lietuvoje paplitęs agresyvesnis ŽIV-1. Virusas infekuoja žmogaus CD4 limfocitus ir sukelia AIDS (angl. acquired immune deficiency sindrome) ligą. Virusui būdinga genetinė įvairovė - kiekvienas naujai pasidauginęs virusas savo RNR grandinėje turi nors vieną skirtingą nukleotidą.

SYNLAB_Sifilio diagnostika

Sifilį sukelia blyškioji spirocheta Treponema pallidum, kurią tiesiogiai galima nustatyti iš žaizdos molekuliniu PGR metodu. Iš kraujo atliekami RPR ir TPHA tyrimai.

SYNLAB_Chlamydia ir Mycoplasma pneumonia tyrimai

Priklausomai nuo žmogaus imuninės sistemos, Mycoplasma pneumoniae pirminių M klasės antikūnų (IgM) titras serume pakyla praėjus maždaug 2 sav. nuo užsikrėtimo ar dar vėliau ir išnyksta maždaug per metus. Pakartotinės infekcijos atveju IgM atsakas gali būti silpnas arba jo nebūti (gaminasi tik G klasės antikūnai - IgG).

SYNLAB_Citomegalo viruso tyrimai

Citomegalovirusas (CMV) (nuo graik. žodžio cyto – ląstelė, megalo - didelis) – vienas labiausiai paplitusių ir didžiausias tik žmogų infekuojantis virusas. CMV priklauso β-herpes virusams ir literatūroje dar vadinamas HHV-5 (Human Herpes virus 5). CMV užsikrečiama per infekuotus žmogaus organizmo skysčius (šlapimą, seiles, spermą, motinos pieną), perpilant kraują, transplantuojant organus. Pirmas susidūrimas su virusu dažniausiai būna vaikystėje arba jauname amžiuje.

SYNLAB_Citomegalo viruso tyrimai

Toksoplazmozė – tai infekcinis susirgimas, kurį sukelia intraląstelinis pirmuonis Toxoplasma gondii, parazituojantis šiltakraujuose gyvūnuose ir žmogaus organizme. Kačių šeimos atstovai yra vieninteliai pagrindiniai šio parazito šeimininkai ir infekcijos rezervuaras.

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.