fbpx
-->

Neinvazinis prostatos vėžio tyrimas

Prostatos, arba priešinės liaukos, vėžys yra dažniausia vyrams diagnozuojama vėžio forma Europoje. NVI duomenimis per metus Lietuvoje nustatoma apie 2000 naujų atvejų.

Kaip ir kitų susirgimų atveju, gydymo sėkmė didesnė ir ligos prognozė palankesnė, jei liga diagnozuojama anksti. Prostatos vėžys, ypač ankstyvose stadijose, gali nesukelti jokių simptomų, dėl to dažnai yra aptinkamas tik vėlesnėse stadijose.

Nuo 2005 m. Lietuvoje patvirtinta priešinės liaukos vėžio prevencinė programa skirta vyrams, kurios metu tiriama prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentracija kraujo serume. Jei PSA koncentracija padidėjusi, atliekami tolimesni tyrimai ir neretai atliekama invazinė, galinti sukelti įvairias komplikacijas procedūra – prostatos biopsija. PSA testas nėra tikslus – biopsija patvirtina vėžio diagnozę apytikriai tik pusei pacientų su padidėjusiu PSA kiekiu. Prieš atliekant prostatos biopsiją verta atlikti papildomus tyrimus, kurie leistų patikslinti PSA tyrimą ir padėtų išvengti nereikalingų biopsijų.


Kodėl verta atlikti neinvazinį prostatos vėžio tyrimą?

Tyrimas rekomenduojamas vyresniems nei 40 m. vyrams, kurių PSA koncentracija kraujo serume patenka į vadinamąją pilkąją zoną: nuo 2 iki 10 ng/ml ir jiems įtariamas prostatos vėžys.

Padeda nuspręsti, ar verta atlikti invazinę biopsiją

Atsakyme pateikiama teigiamos biopsijos ir reikšmingo vėžio tikimybė, jei būtų atliekama biopsija. Gauti rezultatai padeda įvertinti riziką ir nuspręsti ar invazinė procedūra reikalinga.

Tiriamas specialiu mėgintuvėliu surinktas šlapimas

Tyrimas gali būti atliekamas po arba be prostatos masažo. Šlapimo mėginio surinkimas yra paprastas ir patogus. Naudojamas specialus mėgintuvėlis su piltuvėliu užtikrina pirmos šlapimo porcijos surinkimą, kurioje yra daugiausia biožymenų iš prostatos, o specialus stabilizatorius, su kuriuo susimaišo šlapimas, leidžią mėginį išlaikyti stabilų kambario temperatūroje net 3 savaites.


Tyrimo privalumai

Neinvazinis

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, populiarėja skysčių biopsijos molekuliniai testai prostatos vėžio diagnostikai. Tokie tyrimai yra neinvaziniai, neskausmingi, nesukeliantys komplikacijų, juos galima kartoti daug kartų, o svarbiausia – jie leidžia diagnozuoti ligą ankstyvoje stadijoje, kai kiti tyrimai diagnozės dar neparodo.

Patikimas ir tikslus

UAB „Diagnolita“ sukurtas testas, pagrįstas molekulinių biožymenų analize paciento šlapime, yra daug jautresnis, tikslesnis ir specifiškesnis nei PSA tyrimas iš kraujo serumo. Teste nustatomi prostatos vėžio biožymenys PCA3 ir TMPRSS2:ERG, kurie daugelio tyrėjų laikomi vienais patikimiausių. Neinvazinis prostatos vėžio tyrimas yra sukurtas Lietuvoje, jo klinikinis veiksmingumas ištirtas su Lietuvos gyventojais.

Neinvazinio prostatos vėžio testo diagnostinio tikslumo palyginimas su PSA testu

Palyginimas su PSA tyrimus

Efektyvus

Atlikus neinvazinį prostatos vėžio tyrimą ir nustačius žemą kliniškai reikšmingo vėžio tikimybę, galima sutaupyti iki 45% nereikalingų biopsijų.


Tyrimo atlikimas

Testo atlikimui būtini klinikiniai duomenys: paciento amžius, PSA koncentracija kraujyje, prostatos tūris. Tyrimui naudojamas bet kuris paros šlapimas, išskyrus rytinį.

Tyrimo atsakymas pateikiamas per 7 d.d  nuo mėginio gavimo į laboratoriją.

Atlikite Neinvazinį prostatos vėžio tyrimą  Registracija

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.