fbpx

+370 6 853 98 01

-->

Kepenų sutrikimai ir diagnostika

Žmogaus kepenys yra itin svarbus organas, atsakingas už įvairių medžiagų sintezę, kaupimą, pašalinimą bei apykaitą.

Kepenys: funkcija, sutrikimai, simptomai ir diagnostika 

Kepenyse sintetinami žmogaus organizmui gyvybiškai svarbūs baltymai, kaupiami įvairūs mineralai bei vitaminai, metabolizuojami bei iš kraujo šalinami susikaupę žalingi junginiai (pvz.: vaistų apykaitos produktai) ir vyksta daugelio junginių apykaita, todėl sutrikus kepenų funkcijai neigiamai paveikiamas visas organizmas. Dažniausiai kepenų funkcijos sutrikimams nėra būdingi specifiniai simptomai, todėl dažnu atveju, jie ilgą laiką nėra diagnozuojami.  


KEPENŲ FERMENTAI (ALT, AST, GGT, ALP)

Kepenų funkcijų sutrikimų diagnostikoje yra labai svarbūs kepenų fermentų bei bilirubino tyrimai. Pagrindiniai laboratorijoje tiriami kepenų fermentai yra alanino aminotransferazė (ALT), aspartato aminotransferazė (AST), gama-glutamiltransferazė (GGT) ir šarminė fosfatazė (ALP). ALT pagrinde aptinkamas kepenų ląstelėse ir dalyvauja baltymų panaudojimo energijai gauti procese. AST yra dar vienas fermentas aptinkamas kepenų ląstelėse ir jo pagrindinė funkcija susijusi aminorūgščių apykaita. Įvykus kepenų ląstelių pažeidimui ALT ir AST patenka į kraujotaką ir kraujyje nustatomas padidėjęs šių fermentų aktyvumas. Svarbu paminėti, jog pirma padidėja ALT aktyvumas kraujyje, o jei pažeidimas tęsiasi ilgiau ar yra rimtesnis – tuomet padidėja AST aktyvumas kraujyje. Dėl šios priežasties ALT ir AST tyrimų rezultatai turi būti vertinami kartu, siekiant objektyviau įvertinti kepenų pažeidimo lygį. GGT fermentas taip pat aptinkamas kepenyse ir jo aktyvumas kraujyje padidėja esant tulžies nutekėjimo sutrikimams, kai tulžis normaliai nenuteka į virškinamąjį traktą ir pažeidžia kepenų ląsteles. GGT aktyvumas kraujyje taip pat gali padidėti piktnaudžiaujant alkoholiu. Paskutinis kepenų fermentas, dažniausiai tiriamas siekiant įvertinti kepenų funkciją yra ALP. ALP sintetinamas, kepenyse, kauliniame audinyje bei žarnyne. Esant kepenų funkcijos sutrikimams ALP aktyvumas kraujyje padidėja kartu su GGT aktyvumu, todėl šių fermentų tyrimų rezultatai dažnai vertinami kartu.  


BILIRUBINAI

Bilirubinas yra natūraliai mūsų organizme susidaranti medžiaga, kuri šalinama dalyvaujant kepenims. Bilirubino pertekliaus ir nepakankamo šalinimo pasekmė – gelta, būklė kuomet odos ir gleivinių spalva pagelsta dėl bilirubino pertekliaus. Bilirubinas turi dvi formas tiesioginį ir netiesioginį. Kepenų dėka netiesioginis bilirubinas yra verčiamas jo šalinama forma tiesioginiu bilirubinu, kuris pašalinamas iš organizmo su šlapimu ar išmatomis. Bilirubino bei jo formų nustatymo kraujyje tyrimai padeda įvertinti kepenų funkciją – esant didelei bendrojo bilirubino ir netiesioginio bilirubino koncentracijai galima įtarti kepenų funkcijos sutrikimus. Svarbu, jog kepenų fermentų ir bilirubino tyrimai būtų atliekami kartu, siekiant įvertinti bendrą kepenų būklę, galimas kepenų pažeidimo priežastis ir parinkti tinkamą gydymo taktiką.  


KOKIUS TYRIMUS ATLIKTI? 

Kepenų fermentų ir bilirubino tyrimus galite atlikti pasirinkę WELLME SYMPTOM kepenų ir kasos tyrimų programą. Ši programa naudinga tuo, jog visi minėti tyrimai atliekami tuo pačiu metu, todėl galima objektyviai įvertinti kepenų būklę. Šie tyrimai padeda pagrįstai atmesti kepenų funkcijos sutrikimus, o nustačius su kepenų funkcija susijusių rodiklių pokyčius - lengviau identifikuoti galimas kepenų funkcijos sutrikimo priežastis ir iškart parinkti papildomus patvirtinančius tyrimus bei gydymo taktiką. 


WellMe Symptom KEPENŲ IR KASOS tyrimų programa

Programą sudaro 10 kraujo rodiklių.

Lapkričio mėn. tyrimų programą įsigykite su 15% nuolaida.

Tyrimų programos kaina pasiūlymo metu - 46,75 Eur.prasta kaina - 55,00 Eur.)

WellMe TYRIMŲ PROGRAMOS SUDĖTISKEPENŲ IR KASOS
Bendras kraujo tyrimas (22 parametrai)
Pankreatinė α-amilazė (P-AMYL)
Šarminė fosfatazė (ALP)
Alaninaminotransferazė (ALT)
Aspartataminotransferazė (ASL)
Tiesioginis bilirubinas (BIL-D)
Bendras bilirubinas (BIL-T)
Netiesioginis bilirubinas (IBIL)
Gama-gliutamiltranspeptidazė (GGT)
Lipazė (LIP)
   
KAINA 46,75 EUR

Atlik WellMe Symptom KEPENŲ IR KASOS tyrimų programą ir mėgaukis sveikesniu gyvenimu! Registracija

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.