fbpx
-->

Trūksta saulės - trūksta Vitamino D

SYNLAB laboratorija iki lapkričio 30 d. kviečia pasitikrinti Vitamino D atsargas!

NESPĖLIOKITE AR PAKANKA, ATLIKITE UŽ SPECIALIĄ KAINĄ IKI LAPKRIČIO 30 D:

 

 PASLAUGOS PAVADINIMAS  KAINA, EUR
 Vitamino D tyrimas*  10,00
 Vitamino D rinkinys: Vitaminas D, Magnis, Kalcis* 15,00 

 

*Papildomai taikomas kraujo paėmimo mokestis - 5,00 EUR.

Nuolaidos nesumuojamos ir jau galiojantiems akcijiniams pasiūlymams papildomai netaikomos.


Vitamino D trūksta 89 proc.

Apie vitamino D trūkumą kalbama nemažai –  net 89 proc. lietuvių žiemą trūksta vitamino D. Įdomu tai, kad jo kiekis kraujyje išlieka 3–4 savaites, todėl vasarą iš saulės gautos šio vitamino atsargos pradeda sekti jau antroje spalio pusėje.

Dalis žmonių rudenį mėgavimąsi saule pratęsia šiltuosiuose kraštuose. Tiesa, yra ir kitų būdų palaikyti rekomenduojamą vitamino D kiekį kraujyje, tačiau, pasak, SYNLAB Lietuva laboratorijos vadovės Aistės Baltrušaitytės, pirmiausia svarbu suprasti, kam ir kiek šio vitamino iš tiesų reikia.

„Net 89 proc. vitamino D tyrimo rezultatų, atliktų „SYNLAB“ medicinos tyrimų laboratorijoje 2018 metais, nesiekė rekomenduojamos 75 nmol/l normos. O 67 proc. žmonių nustatytas rimtas vitamino D trūkumas, kuomet rodiklis buvo mažesnis nei 50 nmol/l“, – sako SYNLAB Lietuva laboratorijos vadovė Aistė Baltrušaitytė.

Aktyvioji vitamino D forma, reikalinga tam, kad organizme būtų užtikrinta daugiau nei 3000 skirtingų procesų. Norint išvengti įvairių sveikatos sutrikimų patariama palaikyti optimalų vitamino D lygį organizme ištisus metus. Šio vitamino trūkumas nėra iš karto pastebimas. Todėl svarbu periodiškai atlikti tyrimus.

Pataria atlikti tyrimus

A. Baltrušytė teigia, kad kartas nuo karto reikėtų pasitikrinti vitamino D kiekį kraujyje, kad asmuo žinotų, kokią dozę vitamino D reikia vartoti, ar veikia pasirinktas preparatas, ar nėra vitamino D perdozavimo.

„Kokias vitamino D dozes reikės vartoti priklauso nuo to, kiek laiko praleidžiate saulėje ir koks Jūsų pradinis vitamino D kiekis. Jei kiekis optimalus, norėdami jį palaikyti rudens–žiemos laikotarpiu per dieną turime suvartoti 800–1000 vitamino D tarptautinių vienetų (TV). Jei lygis yra žemesnis ar labai žemas, priklausomai nuo reikšmės gali būti rekomenduojamos 2000–4000 TV dozės ar vienkartinė 40 000 TV dozė“, – teigia A. Baltrušaitytė. Tačiau, parenkant vitamino D preparatą ir dozę kiekvienu atveju svarbu įvertinti ir asmens bendrą sveikatą, kitas esamas ligas.

Per didelės dozės – kenksmingos

Po dviejų ar trijų vitamino D vartojimo mėnesių reikėtų atlikti pakartotinį tyrimą ir, atsižvelgiant į pasikeitusias reikšmes, keisti vitamino D dozę. „Ilgalaikis vitamino vartojimas didelėmis dozėmis gali būti kenksmingas. Tarp visų SYNLAB laboratorijoje atliktų vitamino D tyrimų,  0,16 proc. žmonių nustatyta toksiška vitamino D reikšmė, didesnė nei 250 nmol/l. Toks vitamino kiekis skatina kalcio nuosėdų kaupimąsi organizme, sukelia pilvo skausmus, viduriavimą, galvos svaigimą, sutrikdo inkstų funkciją“, – įspėja A. Baltrušaitytė.

Didesnę nei vidutinę vitamino D dozę turėtų vartoti pagyvenę žmonės, sportininkai,  žmonės, kurie dėl savo gyvenimo būdo ar dėl tam tikrų ligų yra linkę į vitamino D trūkumą. Visus šiuos atvejus svarbu aptarti su gydytoju, kad būtų teisingai parinkta reikiama dozė.


REGISTRACIJA

Paslaugoms registruotis galima internetu, telefonu arba atvykti be registracijos į artimiausią SYNLAB Lietuva laboratorijos padalinį.

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.