fbpx
-->

Skydliaukės hormonų tyrimai

Skydliaukė – tai nedidelė drugelio formos liauka. Ji yra kaklo priekinėje srityje ir gamina hormonus, kurie reguliuoja visą medžiagų apykaitą. Ši liauka atsakinga už širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, odos būklę, nervų sistemos funkcijas, cholesterolio lygį, kaulų tvirtumą, žarnyno, inkstų, lytinę veiklą ir kt.

Skydliaukės ligos – vienos iš labiausiai paplitusių visame pasaulyje. Net 28 % Lietuvos žmonių turi skydliaukės pakitimų. Moterys šiomis ligomis serga daug dažniau nei vyrai.


Hipertirozė

Hipotirozės požymiai: ligonis jaučia bendrą silpnumą, būna blogos nuotaikos, vangus, mieguistas, didėja svoris, nuolat jaučia šaltį, sausėja oda, nuolat užkietėja viduriai, moterims sutrinka menstruacijos.


Hipotirozė

Hipertirozės požymiai: energijos antplūdžiai, karščio jutimas, dirglumas, nervingumas, rankų drebulys, širdies permušimai, svorio kritimas, viduriavimas, gūžys, išverstakumas ir kt. Esant hipertirozei, pagrindinė medžiagų apykaita padidėja 30-60 %, palyginus su norma.

SYNLAB LIETUVA SKYDLIAUKĖS VEIKLOS TYRIMAI

Registruokis tyrimams internetu! Registracija

SYNLAB_Tirotropino tyrimas

Tirotropinas (TSH) – skydliaukės veiklą stimuliuojantis hormonas, dažniausiai naudojamas kaip itin jautrus ir specifinis bendros skydliaukės funkcijos įvertinimo žymuo.

SYNLAB_Laisvojo tiroksino tyrimas

Skydliaukė sintetina ir sekretuoja hormonų tiroksino (T4) ir trijodtironino (T3) mišinį, kurie yra svarbūs normaliam organizmo vystimuisi ir medžiagų apykaitai.

SYNLAB_Laisvojo trijodtironino tyrimas

LT3 – tai hormonas, pasižymintis panašiu į tiroksiną periferiniu poveikiu. Dauguma organizmo ląstelių LT4 paverčia į biologiškai aktyvesnį LT3. Didžioji šio hormono dalis susidaro ne skydliaukėje, bet periferijoje (kepenyse, inkstuose, jungiamojo audinio ląstelėse).

Synlab_Tiroksino tyrimas

Skydliaukėje sintetinamas ir sekretuojamas hormonas tiroksinas (T4) yra labai svarbus normaliam organizo vystymuisi ir medžiagų apykaitai. Didžioji dalis T4 yra susijungusi su baltymais ir tik nedidelė dalis (0,02–0,04 %) cirkuliuoja laisvai kaip aktyvi tiroksino firma LT4.

SYNLAB_Trijodtironino tyrimas

Trijodtironinas (T3) – skydliaukės hormonas, gaminamas audiniuose (kepenyse, inkstuose, jungiamojo audinio ląstelėse). T3 pasižymi panašiu į T4 periferiniu poveikiu.  Nustatomas retai, neaiškiais atvejais ir žinant kitų hormonų rezultatus.

SYNLAB_ATPO

Antikūnų prieš skydliaukės peroksidazę (ATPO) koncentracijos kraujo serume nustatymas yra naudojamas autoimuninių skydliaukės ligų diagnostikai bei ligos eigos stebėjimui. Autoimuninio proceso metu gaminami Anti-TPO antikūnai (ATPO), nukreipti prieš skydliaukės specifinį baltymą – skydliaukės peroksidazę.

SYNLAB_Tiroglobulino tyrimas

Tiroglobulino koncentracija kraujo serume yra skydliaukės vėžinių sutrikimų įvertinimo žymuo, leidžiantis įtarti skydliaukės padidėjimą bei stebėti gydymo veiksmingumą laiko eigoje.

SYNLAB_Antikūnų prieš tiroglobuliną tyrimas

Antikūnų prieš tiroglobuliną (Anti-Tg) koncentracijos kraujo serume nustatymas yra naudojamas skydliaukės bei kitiems autoimuniniams sutrikimams diagnozuoti.

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.