fbpx

+370 6 853 98 01

-->

Rutininiai tyrimai

Nesant galimybės atlikti specifinių koronaviruso infekcijos tyrimų, galima atlikti rutininius tyrimus. Užsikrėtus COVID-19 infekcija, kraujyje stebimi hematologinių rodiklių pokyčiai – didėja leukocitų, neutrofilų kiekis, mažėja limfocitų, trombocitų, eozinofilų ir hemoglobino rodikliai.

Vertinant biocheminių tyrimų rodiklius, stebimas ALT, AST, bendro bilirubino (kepenų funkcijos rodiklių) bei inkstų funkcijos (šlapalo, kreatinino) vertinimui skirtų rodiklių padidėjimas. Taip pat didėja LDH, mioglobulino, kreatinkinazės širdies izomero rodikliai. Vertinant biocheminius rodiklius, stebimas albumino kiekio kraujyje mažėjimas.

Infekuoto asmens kraujyje keičiasi krešėjimo rodiklių parametrai, stebimas protrombino ir D-dimerų padidėjimas kraujyje lyginant su normomis. Be jau visų paminėtų rodiklių, didėja uždegiminių biožymenų rodikliai. Vieni pirmųjų signalizuoja ligą eritrocitų nusėdimo greičio (ENG), C – reaktyvinio baltymo (CRB) ir feritino rodikliai, kurie ligos eigoje didėja ir viršija rekomenduojamas normas.  Specifiniai rodikliai, kaip IL-2R, IL-6, IL-8, IL-10 (interleukinų receptoriai) taip pat didėja ir gali reikšti užsikrėtimą COVID-19.

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.