fbpx
-->

Vakcina nuo pneumokokinės infekcijos

Pneumokokinė infekcija – tai ūmi bakterinė infekcija, kuri gali sukelti įvairias ligas.

Dažniausiai pneumokokinės infekcijos sukėlėjas sukelia plaučių uždegimą, bet gali būti ir meningito, anginos, endokardito (vidiniame širdies sluoksnyje (endokarde) arba širdies vožtuvuose esančio bakterijų ar grybelių židinio sukelta liga) bei kitų ligų priežastimi, tai priklauso nuo infekcinio proceso lokalizacijos. Pneumokokai – viena dažniausia pneumonijų bei viduriniosios ausies uždegimų priežastis

Pneumokokinės infekcijos simptomai

Pneumokoko sukeltų ligų klinikinė eiga nesiskiria nuo kitų bakterijų sukeltų ligų, tačiau dažniausiai būna labai sunki. Galima išskirti kelis simptomus: staigus karščiavimas, stiprus skausmas krūtinės srityje, kosulys, dusulys, tačiau pneumokokinė infekcija neturi jai būdingų specifinių klinikinių simptomų.

Klinikinė vakcinos Prevenar 13 informacija

Vakcina skirta apsaugoti nuo pnekokokų sukeliamų ligų kūdikius nuo 6 savaičių, vaikus bei suaugusiuosius.
Vakciną sušvirkšti rekomenduojama į žasto arba šlaunies raumenį.

Galimas šalutinis poveikis

Vakcinos gali sukelti nepageidaujamas reakcijas, tačiau jos nėra sunkios, netgi priešingai – dažnu atveju būna trumpalaikės. Galimos nesunkios šalutinės reakcijos – paraudimas ar patinimas dūrio vietoje, lengvas karščiavimas, galūnės skausmas, kur buvo suleista vakcina ir kita.


COVID-19 ir pneumokokinė vakcina

Pasaulio sveikatos organizacija (WHO) rekomenduoja esant koronaviruso infekcijos rizikai pasiskiepyti vakcina nuo pneumokokinės infekcijos, norint sumažinti viruso sukeliamų komplikacijų riziką.

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.