KODĖL RINKTIS MYBIOME?
Kas yra myBIOME
myBIOME įrodymais pagrįsta žarnyno mikrobiomo funkcinė analizė.
Daugėja įrodymų, siejančių mūsų žarnyne gyvenančius organizmus su įvairiais sveikatos sutrikimais, ligomis, bloga savijauta.
myBIOME – tai metagenomine sekoskaita pagrįstas tyrimas, leidžiantis išsamiai, objektyviai ir praktiškai ištirti žarnyno mikrobiomą, suteikiantis išsamią informaciją apie žarnyne gyvenančius mikroorganizmus ir jų funkcionalumą, poveikį sveikatai ir būdus subalansuoti mikrobiomą taikant asmenines mitybos rekomendacijas.
myBIOME metagenominės sekoskaitos būdu analizuoja žarnyno mikrobiomą. Taikant NGS technologiją (Next Generation Sequencing), sekvenuojama visa žarnyne gyvenančių mikrobų bendruomenių genetinė medžiaga (DNR), todėl galima tirti kolektyvinius genomus ir gauti visų žarnyno ekosistemą sudarančių mikroorganizmų sekas.
- Vienintelis tyrimas, kurio metu atliekama metagenominė visų žarnyne esančių bakterijų genų analizė.
- Pateikiama detalesnė taksonominė klasifikacija tiek kokybiniu, tiek kiekybiniu lygmeniu.
- Aptinkamos bakterijos, archėjos, eukariotai (grybai, archėjos, mielės ir parazitai).
- Matuoja žarnyne esančių bakterijų galimybę gaminti metabolitus ir vitaminus, atliekančius pagrindines sveikatos funkcijas.
- Teikia asmenines mitybos rekomendacijas, pagrįstas kiekvieno žmogaus specifiniais poreikiai.
myBIOME rinkoje išsiskiria pažangiausia technologija ir galimybe gauti asmenines rekomendacijas
Registruokitės tyrimams telefonu +370 6 853 9801 arba internetu
Kodėl verta rinktis myBIOME
Metagenoninė sekoskaita su „myBIOME“ | 16S ARNr / PGR seka |
Analizuojama visa ėminio genetinė informacija (DNR), taip užtikrinant didesnį aptikimo jautrumą visų esančių mikroorganizmų padermių. | Parenkama ir amplifikuojama nedidelė bakterijoje esančios 16S ribosominės RNR dalis. |
Aptinkamos visos rūšys, kurių santykinė gausa didesnė kaip 0,01 %. | 16S rRNR: rūšies lygmeniu aptinkamas labai mažas mikroorganizmų skaičius. |
Didelė skiriamoji geba ir apimtis: taksonomiškai atpažįstami visi esantys mikroorganizmai iki rūšies lygmens. | 16S rRNR: menka skiriamoji geba, taksonomiškai atpažįstama iki genties lygmens. Rūšys ir padermės nenustatomos. PGR: didelė skiriamoji geba, bet ribota apimtis nustatant tik iš anksto apibrėžtus tikslinius organizmus. |
Gali būti nustatomos anksčiau neidentifikuotos naujos rūšys. | Naujos rūšys nenustatomos. |
Aptinkamos bakterijos, archėjos, grybai ir protistai. | 16S rRNR: nustatomos tik baterijos. PGR: tik turint taikinius galima tikslingai nustatyti bakterijas, grybus, protistus ir virusus. |
Nustatomos mikroorganizmų funkcinės galimybės (remiantis genų gausa). | Nepateikiama informacija apie esančių mikroorganizmų funkcijas. |
Leidžia apibrėžti asmeninius mitybos įpročius, galinčius padėti atsverti pakitusių mikrobų funkcijų poveikį. | Neleidžia nustatyti mikrobų funkcijų. |
myBIOME tyrimo pranašumai
Metagenomine sekoskaita paremta žarnyno mikrobiotos analizė pasižymi įvairiais pranašumais lyginant su analizėmis, pagrįstomis 16S genų sekoskaita arba RT-PCR (kultūra).
Metagenominė strategija
Įprasta bakterijų populiacijų analizė aliekama, amplifikuojant ribosomų 16S RNR geną (16S rRNR), yra pagrįsta 16S rRNR geno hiperkintamų sričių amplifikacija, naudojant pradmenis, kurie amplifikuoja šį fragmentą daugumoje mėginyje esančių bakterijų.
Nors šis metodas stipriai ištobulintas, juo negalima aptikti mikroorganizmų, kurie pakito pradmenų prisitvirtinimo vietoje, todėl šios bakterijos techniškai yra „nematomos“ ir lieka neišanalizuotos. Be šio ribotumo 16S rRNR genas sudaro tik nedidelę viso bakterijos genomo dalį, todėl bet kokią analizę, išskyrus filogenetinę klasifikaciją, atlikti sudėtinga.
Lyginant su tradiciniais 16S rRNA analize pagrįstais mikrobiotos tyrimais, myBIOME leidžia aptikti visus ėminyje esančius mikroorganizmų genus naudojant metagenominės sekoskaitos nustatymo metodą, todėl išvengiama amplifikacijos šališkumo ir sudaromos galimybės paimti išsamų organizmuose esančių genų ėminį.
Taikant šią strategiją atliekama išsami analizė ir gaunama informacija ne tik apie esančių bakterijų visumą taksonominiu rūšies ir padermės lygmeniu, bet ir kitus ėminyje aptinkamus mikroorganizmus, pvz., grybus, archėjas, mieles ir parazitus.Metagenomika leidžia ne tik atpažinti, bet identifikuoti bei apibūdinti ir kiekybiškai įvertinti funkcinius genus, kurie suteikia informacijos apie mėginyje esančių mikroorganizmų funkcijas
Didelė skiriamoji geba
Dar vienas išskirtinis myBIOME naudojamos technologijos bruožas – didelė skiriamoji geba lyginant su tradicine 16S rRNR geno amplifikacija pagrįsta analize. Skirtingos bakterijų rūšys gali turėti panašias arba identiškas 16S sritis, todėl amplifikuojant 16S geną nėra įmanomas jų atskyrimas. Šis ribotumas reiškia, kad prarandama labai daug informacijos, nes skirtingos tos pačios genties rūšys gali pasižymėti labai skirtingomis funkcijomis. Galinga viso genomo sekoskaita naudojant myBIOME šiuo metu yra didžiausią skiriamąją gebą siūlantis metodas, skirtas mikroorganizmams atpažinti ir jų funkciniams genams aptikti.
myBIOME gali atskleisti informaciją apie:
- Mikrobų įvairovę. Nustatoma naudojant Šenono indeksą (Shannon index) – įvairovės matą, kurį mokslo bendruomenės nariai naudoja norėdami laikui bėgant palyginti rezultatus, ir atspindi skirtingus bakterijų rūšių, sudarančių mūsų žarnyno mikrobiotą, tipus ir skaičių. Didelė mikrobų įvairovė, normos ribose, yra susijusi su gera sveikata. Įvairi mityba, kurioje gausu augalinės kilmės maisto produktų, tokių kaip vaisiai, daržovės, nesmulkinti grūdai ir riešutai, gali padėti padidinti šią įvairovę.
- Svarbias rūšis. Moksliškai pagrįstas potencialiai naudingų ar patogeninių bakterijųidentifikavimas.
- Galimybes virškinti. Analizė suteikia informacijos apie galimybę virškinti tokius komponentus kaip skaidulos ir baltymai.
- Ėminio sudėtį. Didžioji dalis išmatose esančios DNR (~99 %) priklauso mikroorganizmams, tik nedidelę dalį (~1 %) sudaro žmogaus DNR. myBIOME leidžia sužinoti pagrindinių žarnyne gyvenančių mikroorganizmų (bakterijos, archėjos ir eukariotai (grybai ir parazitai)) grupių bei ėminyje esančių naujos (neidentifikuotos) DNR ir žmogaus DNR procentą. Jei žmogaus DNR viršija 4 %, tai gali būti netiesioginis žarnyno uždegimo žymuo.
- Mikrobinius metabolikus. Bakterijų funkciniai genai yra kiekybiškai įvertinami siekiant sužinoti medžiagų apykaitos sistemos galimybes gaminti arba vartoti metabolitus, susijusius su tam tikrų ligų vystymusi arba metabolitus, susijusius su teigiamu poveikiu sveikatai. Metabolitai, galintys vaidinti svarbų vaidmenį užkertant kelią tokioms ligoms (sveikatos rodikliai, neuroendokrininiai metabolitai, trumposios grandinės riebalų rūgštys (TGRR) ir vitaminai), nustatomi remiantis funkciniais genais.
- Eukariotinius mikroorganizmus. Pateikiama informacija apie nustatytus sveikatai svarbius grybus, archėjas, mieles ir parazitus.
- Rekomenduotiną mitybą. Į pateikiamą ataskaitą įtraukiamos gautais rezultatais pagrįstos asmeninės mitybos rekomendacijos
Metagenominė sekoskaita ir išvados, kurias siūlo ši pažangi technologija, leidžia panaudoti myBIOME kaip etaloninį žarnyno mikrobiotos tyrimą, išsamiai diferencijuojantį ir charakterizuojantį žarnyną sudarančius mikroorganizmus bei padedantį sudarytį sveiką balansą užtikrinančias mitybos rekomendacijas.
Registruokitės tyrimams telefonu +370 6 853 9801 arba internetu
Jums taip pat gali patikti: