fbpx

+370 6 853 98 01

-->

Vakcina nuo hepatito A

Hepatitas A – ūminis kepenų uždegimas, sukeltas hepatito A viruso (HAV). Tai infekcinė liga, kuri gali pasireikšti besimptome, lengva ar sunkia forma ir tęstis nuo kelių dienų iki kelių mėnesių.

Retais atvejais HAV gali sukelti sunkius kepenų pažeidimus ir mirtį.  Virusinis hepatitas A (VHA) priskiriamas ligų grupei, kuriomis užsikrečiama per maistą, vandenį ir aplinką (fekaliniu – oraliniu būdu), skirtingai nei kiti hepatitai (B ir C), kuriais užsikrečiama per kraują ar kitą užterštą biologinę medžiagą.

Hepatito A simptomai

Minimalus laikotarpis nuo užsikrėtimo iki simptomų atsiradimo (inkubacinis periodas) trunka 14 dienų, maksimalus – 50 dienų. Dažniausiai pirmieji simptomai pastebimi po 28 d. nuo užsikrėtimo. Infekcijos simptomai yra karščiavimas, silpnumas/nuovargis, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmai, sąnarių skausmas, patamsėjęs šlapimas, pakitusi išmatų spalva, gelta (pageltusi oda ir akys). infekcija dažniausiai praeina savaime, nesukeldama lėtinio kepenų pažeidimo, tačiau visuomet išlieka komplikacijų rizika. Persirgus įgyjamas imunitetas.

Klinikinė vakcinų informacija

Aktyvioji imunizacija nuo hepatito A (HAV) viruso sukeliamos infekcijos asmenims, kuriems gresia pavojus užsikrėsti HAV.

Avaxim dozavimas (suaugusiems)

Rekomenduojama dozė asmenims nuo 16 metų amžiaus – 0,5 ml kiekvienai dozei. Jei reikalinga ilgalaikė apsauga nuo hepatito A viruso paaugliams nuo 16 metų ir suaugusiems, skiriama pakartotinė dozė, geriausia po 6–12 mėn., bet gali būti skiriama praėjus iki 36 mėn. po pirmosios dozės.

Rekomenduojama leisti į deltinį raumenį. Išskirtiniais atvejais vakciną galima leisti po oda.

Havrix dozavimas (vaikams)

1–15 metų vaikams ir paaugliams pirminei imunizacijai skiriama viena Havrix 720 Elisa vienetų/0,5 ml dozė (0,5 ml suspensijos). Po pirminės vakcinacijos Havrix 720 rekomenduojama vienos dozės revakcinacija, kad būtų užtikrinta ilgalaikė apsauga. Ši revakcinacijos dozė turi būti skiriama bet kuriuo metu praėjus nuo 6 mėnesių iki 5 metų, tačiau geriausiai – praėjus nuo 6 iki 12 mėnesių po pirmosios Havrix dozės suleidimo.

Havrix leidžiamas į raumenis. Vakcina sušvirkščiama į deltinę sritį suaugusiesiems bei vyresnio amžiaus vaikams ir į priekinę šoninę šlaunies dalį mažiems vaikams.

Galimas šalutinis poveikis

Vakcinos gali sukelti nepageidaujamas reakcijas, tačiau jos nėra sunkios, netgi priešingai – dažnu atveju būna trumpalaikės. Galimos nesunkios šalutinės reakcijos – paraudimas ar patinimas dūrio vietoje, lengvas karščiavimas, galūnės skausmas, kur buvo suleista vakcina ir kita.

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.