SKIEPAS NUO ŽPV
Žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekcija – tai virusinė, dažniausiai, lėtinė liga, kai šios infekcijos sukėlėjas išlieka latentinėje fazėjė, tačiau veikiant rizikos veiksniams gali sukelti kliniškai įvairius odos, viršutinių kvėpavimo takų, lytinių organų sistemos gleivinių pažeidimus ar galimi ikivėžiniai ar vėžiniai susirgimai.
Žmogaus papilomos viruso simptomai
Dažnai ŽPV užsikrėtę asmenys neturi jokių simptomų, tačiau jie infekuoti – viruso nešiotojai, t.y. virusą gali perduoti kitiems. Galima užsikrėsti iš karto ne vienu, bet keliais ŽPV tipais. Tyrimų duomenimis, netrukus po seksualinio debiuto (po pirmųjų lytinių santykių) jau randama ŽPV infekcija lytiniuose takuose. Net ir tie asmenys, kurie turėjo tik vieną lytinį partnerį taip pat galėjo užsikrėsti ŽPV.
Skiepas nuo Žmogaus papilomos viruso (ŽPV): Gardasil 9
Gardasil 9 yra skirta aktyviąjai imunizacijai nuo ŽPV sukeliamų ligų asmenims nuo 9 metų:
Vakcinoje esančių ŽPV tipų sukeliamų gimdos kaklelio, moters išorinių lyties organų, makšties ir išangės ikivėžinių pažaidų ir vėžio;
Specifinių ŽPV tipų sukeliamų lyties organų karpų (Condyloma acuminata);
Gardasil 9 reikia vartoti remiantis oficialiomis rekomendacijomis.
Dozavimas
Žmonėms, kuriems pirmosios injekcijos metu yra nuo 9 iki 14 metų (imtinai), vakcina gali būti skiepijami 2 arba 3 dozėmis.
Žmonėms, kurie pirmosios injekcijos metu jau yra sulaukę 15 ir daugiau metų, vakcina turi būti skiepijami pagal 3 dozių schema.
Vartojimo metodas
Vakcina turi būti suleista į raumenis, geriausia leisti žąsto deltinio raumens srityje arba viršutinėje priekinėje išorinėje šlaunies dalyje.
Galimas šalutinis poveikis
Vakcinos gali sukelti nepageidaujamas reakcijas, tačiau jos nėra sunkios, netgi priešingai – dažnu atveju būna trumpalaikės. Galimos nesunkios šalutinės reakcijos – paraudimas ar patinimas dūrio vietoje, lengvas karščiavimas, galūnės skausmas, kur buvo suleista vakcina ir kita.
Skirk laiko savo sveikatai!
Registracija