SYNLAB Lietuva labaratorijoje galite atlikti vairuotojo sveikatos patikrą dėl 1 grupės AM, A1, A, B1, B ir BE kategorijų transporto priemonių vairavimo.

Sveikatos patikrinimą atlieka SYNLAB Lietuva darbo medicinos gydytoja Evelina Antanėlė.

PASLAUGOS PAVADINIMAS KAINA, EUR
Vairuotojo sveikatos patikra (1 grupė (AM, A1, A, B1, B ir BE kategorijų) 35,00


Sveikatos patikros bazinė kaina, neapima kraujo ar instrumentinių tyrimų, kuriuos darbo medicinos gydytas gali rekomenduoti ar paprašyti atlikti esant tam tikroms būklėms ar ligoms, vadovaujantis LR SAM įsakyme „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose” (2000.05.31, Nr. 301) numatytų sveikatos tikrinimų reikalavimų. Kraujo tyrimai atliekami pagal SYNLAB Lietuva UAB standartinius įkainius.

Pažyma tą pačią dieną išduodama tik turint psichiatro konsultaciją dėl galimybės vairuoti arba pažymą iš savo psichikos sveikatos centro (už paskutinius 5 metus).


Kada reikalinga medicininė pažyma dėl vairavimo?

Vairuotojo sveikatos tikrinimas atliekamas siekiant nustatyti, ar asmuo gali vairuoti atitinkamos kategorijos mechanines transporto priemones.

  • laikant vairavimo egzaminus;
  • keičiant vairuotojo pažymėjimą.

Po sveikatos patikrinimo išduodama elektroninė vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma (forma Nr. 083-1/a), kuri automatiškai perduodama VĮ „Regitra“, taip pat ją galima atsisiųsti iš www.esveikata.lt.


Ką turėti su savimi atvykus atlikti sveikatos patikrą vairavimo?

Atvykdami į sveikatos patikrą dėl vairuotojo pažymos, su savimi turėkite:

  • Asmens tapatybės kortelę.
  • Vairuotojo pažymėjimą (jei sveikata tikrinama pakartotinai).
  • Psichiatro konsultaciją (jeigu ji popierinė) arba psichikos sveikatos centro pažymą Nr. 027/a . Asmenys, dėl psichikos sveikatos centro pažymos turi kreiptis į savo gydymo įstaigą. 

Kas sudaro vairuotojo sveikatos patikrinimą?

Norint gauti medicininę pažymą dėl vairavimo, laboratorijoje atliekami šie sveikatos patikrinimai:

  • Medicinos gydytojo konsultacija
  • Regėjimo, klausos patikrinimas                                                                           
  • Vestibulinioaparato funkcijos tyrimas
  • Kraujospūdžio matavimas
  • Širdies ir plaučių funkcijų įvertinimas  
  • Nervų sistemos veiklos įvertinimas                                                                       
  • Vertinama obstrukcinės miego apnėjos rizika
  • Gydytojo įrašasį ESPBI ir išduota elektroninė vairuotojo pažyma
  • Esant medicininių indikacijų, išduodamas siuntimas detalesniam ištyrimui pas kitus gydytojus specialistus ir/arba paskiriami papildomi kraujo/šlapimo tyrimai.

Jei sveikatos apžiūros metu specialistai nustato, kad asmens sveikatos būklė yra tinkama vairavimui – medicininė sveikatos pažyma gaunama iš karto ir įtraukiama į esveikata.lt. Po vizito klinikoje vairuotojo sveikatos pažyma yra matoma ir „Regitros” svetainėje.


Kada vairuotojui gali būti neišduota vairuotojo sveikatos pažyma?

Kai kuriais atvejais vairuotojo sveikatos pažyma gali būti neišduodama, pavyzdžiui, jei asmuo turi sveikatos sutrikimų, galinčių daryti įtaką saugiam vairavimui.

Medicininė pažyma vairuotojams gali būti nesuteikta, jei asmuo:

  • turi prastą regėjimą,
  • serga epilepsija,
  • turi sunkią širdies ar plaučių ligą,
  • turi aukštą nekoreguotą kraujospūdį,
  • esant itin susilpnėjusiai klausai ar esant visiškam kurtumui.

Sveikatos pažyma gali būti neišduota ir tuo atveju, jei asmuo turi tam tikrų psichozių ir asmenybės sutrikimų, kai sutrinka nuovoka, pasireiškia neadekvatus elgesys ir pan. Medicininė pažyma vairuotojui gali būti neišduodama tuo atveju, jei jis, pavyzdžiui, dėl tam tikrų priežasčių atsisako atlikti tam reikalingus tyrimus arba nesako tiesos apie savo sveikatos būklę.

Tačiau jei pacientas turi atitinkamo gydytojo specialisto leidimą vairuoti, tuomet vairuotojo sveikatos pažyma išduodama remiantis to specialisto rekomendacijomis.


Kiek laiko galioja vairuotojo medicininė pažyma?

Vairuotojų medicininės sveikatos pažymos yra skirstomos į dvi grupes (jos turi skirtingus galiojimo terminus):

  • I grupės (AM, A1, AB1, B ir BE kategorijų) pažyma galioja 10 metų
  • II grupės (C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE ir T kategorijų) – 2 metus.* Patikra neatliekama
  • III grupės (kitos kategorijos TR1 ,TR2, SZ, SM, SKM) – 5 metus (nuo 60 m. laikotarpis trumpėja).* Patikra neatliekama

Pirmos grupės (AM, A1, AB1, B ir BE kategorijų transporto priemonės: motociklai, keturračiai, lengvieji automobiliai) medicininė pažyma vairuotojams iki 65 metų amžiaus galioja 10 metų. Tiek laiko galioja ir vairuotojo pažymėjimas. Vyresnio amžiaus asmenims (66–79 m.), vairuojantiems minėtų kategorijų transporto priemones, vairuotojo sveikatos pažyma galioja 5 metus. Nuo 80 metų vairuotojams jau sveikatą būtina tikrintis kas dvejus metus.

Kalbant apie antros grupės (C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE ir T kategorijų: krovininės, keleivinės transporto priemonės ir kt.) transporto priemonių vairuotojų pažymėjimus, jie galioja 5 metus, tačiau medicininė pažyma vairuotojams galioja 2 metus. Vairuotojai, vyresni nei 80 metų, sveikatą turi tikrintis kas metus.

Jau turint vairuotojo sveikatos pažymą, tačiau norint pasitikrinti, ar nepasibaigęs jos galiojimo terminas, tai galima padaryti prisijungus prie svetainių www.eregitra.lt arba www.esveikata.lt.


Pagal kokią tvarką atliekama sveikatos patikra?

Sveikatos patikra atliekama vadovaujantis LR SAM įsakyme „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose” (2000.05.31, Nr. 301) numatytais sveikatos tikrinimų reikalavimais.