fbpx

+370 6 853 98 01

-->

Genetiniai tyrimai

Mitybos, vaistų tinkamumo genetiniai tyrimai

Dėl didelės genetinių tyrimų mokslinės pažangos bei atliktų mokslinių tyrimų, šiandien iš DNR tyrimų galima gauti labai daug mūsų sveikatai svarbios informacijos. Genetiniai tyrimai gali mums pateikti atsakymus, kurie gali turėti įtakos mūsų gyvenimui.

Šios informacijos žinojimas ir teisingas šių duomenų aiškinimas leidžia įgyvendinti prevencines strategijas, kurios gali veiksmingai neutralizuoti nepalankų genetinį polinkį, pavyzdžiui, pritaikant individualius maisto planus ar atliekant specialius estetinius gydymo būdus. Tai yra visiškai novatoriškas požiūris: tikslinė prevencija, pagrįsta genetiniu polinkiu.

Citogenetiniai tyrimai

Kariotipas – kiekvienos ląstelės chromosomų (genetinės medžiagos nešėjų) rinkinys. Normalaus žmogaus chromosomų rinkinį sudaro 46 chromosomos, arba 23 chromosomų poros, iš kurių 22 vadinamos autosominėmis, o paskutinė – lytinėmis chromosomomis (moteriška – XX, vyriška – XY), kurios lemia individo lytį. Normalus kariotipas formuojasi apvaisinimo metu, susijungus 23 sveikoms / normalioms kiaušialąstės ir spermatozoido chromosomoms.

Deja, yra daugybė kariotipo anomalijų – chromosomų arba citogenetinių aberacijų. Tai kiekio ar struktūros pokyčiai, atsirandantys dėl spermatogenezės ir oogenezės proceso klaidos. Chromosomų patologijos gali išsivystyti iš visiškai neutralių, pavyzdžiui, vadinamosios nuosaikios translokacijos, neturinčios įtakos konkretaus asmens savijautai, tačiau galinčios sutrukdyti pastoti ir sukelti vaiko kariotipo formavimo klaidą, netgi sustabdyti embriono vystymąsi. Žinomiausi kariotipo pokyčiai – Dauno arba Patau sindromai.

 

Visose SYNLAB laboratorijose galite atlikti šiuos genetinius ir citogenetinius tyrimus:

SYNLAB_genetinis persileidimo medziagos tyrimas

Daugelio šeimų problema – pasikartojantys savaiminiai persileidimai. SYNLAB atlieka persileidimo medžiagos genetinius tyrimus, remdamasi kompleksine visų vaisiaus chromosomų analize NGS metodu (naujos kartos sekvenavimas).

Mybiome mikrobiomos tyrimas

myBIOME įrodymais pagrįsta žarnyno mikrobiomo funkcinė analizė. Daugėja įrodymų, siejančių mūsų žarnyne gyvenančius organizmus su įvairiais sveikatos sutrikimais, ligomis, bloga savijauta. 

SYNLAB_kariotipo tyrimas is kraujo

Kariotipavimas – tai citogenetikos metodas, kurio pagalba vizualiai įvertinama individo chromosomų visuma: skaičius, struktūra ir lytinės chromosomos. Tyrimo metu įvertinami tik stambesni chromosominiai pokyčiai.

SYNLAB_genetinis mitybos tyrimas

Mitybos genetiniu tyrimu NutriHealth identifikuojami 128 genetiniai variantai 95 genuose, susijusiuose su mityba, medžiagų apykaita, gyvenimo būdu, sportine veikla. NutriHealth pateikia individualų mitybos, fizinio aktyvumo, medžiagų apykaitos ir gyvenimo būdo vadovą, kuris sudaromas ištyrus unikalius asmens genus.

SYNLAB_vaistu tinkamumo tyrimas

Kiekvienas žmogus turi unikalų genetinį kodą, kuris lemia mūsų organizmo atsaką į vaistus. Gydytojo paskirti vaistai tai pačiai ligai gydyti ne visiems vienodai efektyvūs. Vieniems žmonėms gydymo rezultatui pasiekti gali užtekti pusės standartiškai skiriamos dozės, tuo tarpu kitiems reikia vartoti dvigubai didesnes vaisto dozes arba rinktis alternatyvų vaistą. 

SYNLAB_tevystes ir giminyste nustatymas

Biologinis vaiko ryšys su tėvais — tai tėvų genų rinkinio paveldėjimas (vaikai paveldi 50 % motinos ir 50 % tėvo genetinės medžiagos). 

SYNLAB_Y chromosomos mikrodelecijos

Y chromosomos mikrodelecijos nustatomos apie 10–15 % vyrų, turinčių azoospermiją (spermoje nėra spermatozoidų) arba oligospermiją (sumažėjęs spermatozoidų skaičius, norma >20 mln. spermatozoidų 1 ml spermos). Dažnai tai yra jų nevaisingumo priežastis. Y chromosomos mikrodelecijos atveju vyrai būna normaliai išsivystę, retais atvejais gali pasitaikyti mažos sėklidės.

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.