fbpx

+370 6 853 98 01

-->

FSH

Folikulus stimuliuojantis hormonas (FSH) nulemia kiaušidžių ir sėklidžių (gonadinių audinių) vystymasį.

Moterims FSH stimuliuoja folikulų augimą ir subrendimą kiaušidėse ir sustiprina estrogenų (estradiolio) išskyrimą. Vyrams FSH skatina spermijų brendimą ir išskyrimą. FSH sekreciją per pogumburį reguliuoja steroidiniai hormonai. Mėnesinių ciklo viduryje FSH sekrecija didžiausia, tačiau yra mažesnė ir trunka trumpiau negu LH.

FSH tyrimas svarbus norint atskirti pirminį lytinių liaukų nepakankamumą nuo antrinio, sukelto hipofizės ligų (esant pirminiam lytinių liaukų nepakankamumui FSH koncentracija didėja).

FSH tyrimas padeda sekti kiaušidžių funkciją ankstyvoje folikulinėje stadijoje ir postmenopauziniu laikotarpiu (menopauzės metu FSH koncentracija didėja dėl nykstančios kiaušidžių funkcijos ir mažėjančios estradiolio koncentracijos). Šio hormono nustatymas svarbus nevaisingumo atvejais, įvertinant abiejų lyčių seksualinę brandą.

FSH paprastai nustatomas kartu su LH (liuteinizuojančiu hormonu).


Daugiausia informacijos gaunama, kai FSH tyrimas atliekamas 3–5 ciklo dieną;

FSH norma:

 folikulinė fazė  2,8–11,3 mIU/ml
 ciklo vidurys  5,8–21,0 mIU/ml
 liuteininė fazė  1,2–9,0 mIU/ml
 pomenopauzė  9,7–111,0 mIU/ml
 oraliniai kontraceptikai  0,1–4,9 mIU/ml
vyrai 0,7–11,1 mIU/ml

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.