fbpx

+370 6 853 98 01

-->

Lytinių hormonų tyrimai

Moters menstruacinį ciklą reguliuoja 4 hormonai: du polipeptidiniai – FSH (Folikulus stimuliuojantis hormonas) ir LH (Liuteinizuojantis hormonas) ir du steroidiniai – E2 (Estradiolis) ir PGN (Progesteronas). FSH ir LH gamina hipofizės (posmegeninė liauka) priekinės dalies beta ląstelės, o E2 ir PGN gaminami kiaušidės.


Lytinių hormonų sekrecija vyksta sudėtingu cikliniu, paros ir epizodiniu ritmu. Lytinio brendimo metu cirkuliuojančių lytinių hormonų kiekis yra didesnis miegant negu aktyviu paros metu.

Daugiausia informacijos gaunama, kai FSH, LH ir E2 tiriami menstruacinio ciklo pradžioje – 3–5 ciklo dieną, o PGN – 19–23 ciklo dieną.

SYNLAB_Folikulus stimuliuojančio hormono tyrimas

Folikulus stimuliuojantis hormonas (FSH) nulemia kiaušidžių ir sėklidžių (gonadinių audinių) vystymasį.

SYNLAB_Prolaktino tyrimas

Prolaktinas (PRL) - hipofizės išskiriamas polipeptidinis hormonas. Pirminė funkcija – pieno gamybos reguliacija. Prolaktino sintezę hipofizėje tiesiogiai stimuliuoja žindymas, stresas, dehidratacija, lytiniai santykiai, miegas, estrogenai. Taip pat prolaktinas stimuliuoja gimdos lygiuosius raumenis gimdymo metu.

SYNLAB_Progesterono tyrimas

Progesteroną (PGN) gamina kiaušidėse esantis geltonasis kūnas (nenėščios moters organizme), placenta (nėštumo metu) ir antinksčių žievė (ir vyrų, ir moterų organizme). Progesteronas metabolizuojamas kepenyse. Progesteronas kartu su E2 kontroliuoja menstruacinio ciklo fazes.

SYNLAB_Estradiolio tyrimas

Tai pats aktyviausias estrogenas iki menopauzės, sintetinamas tik kiaušidėse. Kiti du estrogeniškai aktyvūs junginiai E1 (jo daugiausia moters organizme po menopauzės) ir E3 (gaminasi placentoje nėštumo metu) yra estradiolio apykaitos produktai.

SYNLAB_Liuteinizuojancio hormono tyrimas

LH stimuliuoja subrendusių folikulų ovuliaciją ir paskatina kiaušidžių ląstelėse estradiolio (ir kitų estrogenų) ir progesterono sintezę. LH koncentracijos padidėjimas menstruacinio ciklo viduryje rodo, jog ovuliacija įvyks per 24 val. Vyrų organizme LH stimuliuoja testosterono gamybą.

SYNLAB_Antimiulerinio hormono tyrimas

Antimiulerinis hormonas (AMH) vaidina svarbų vaidmenį lyties diferenciacijai embriono vystymosi metu. AMH svarbus Sertolio ląstelių funkcijos įvertinimui, gonadų disgenezei (Swyer sindromas), interseksualumui, AMH nepakankamumo sindromo nustatymui, policistinis kiaušidžių sindromo nustatymui, kiaušidžių atsakas dirbtinio apvaisinimo metu.

SYNLAB_Chorioninio gonadotropino tyrimas

HCG sekretuoja placentinis audinys po apvaisinto kiaušinėlio implantacijos. Ankstyvuoju nėštumo periodu jis palaiko geltonkūnio funkcionavimą ir stimuliuoja progesterono (PGN) sintezę.

SYNLAB_Dehidroepiandrosterono sulfato tyrimas

DHEA-SO4 yra antinksčių androgenas (vyr. lyt. hormonas). Jis nėra aktyvus, tačiau gali būti metabolizuojamas iki aktyvesnių androgenų. DHEA-SO4 plazmoje cirkuliuoja laisvas, jo kiekis nepriklauso nuo paros ritmo, todėl yra puikus tiesioginis androgenų sekrecijos antinksčiuose žymuo.

SYNLAB_LAI tyrimas

SHBG yra pagrindinis testosterono transportinis baltymas. Jis taip pat sujungia estradiolį ir dihidrotestosteroną.

SYNLAB_Testosterono tyrimas

Testosteronas (TTE) yra svarbiausias kraujyje randamas androgenas (vyriškas lytinis hormonas). Vyrų organizme TTE gaminamas sėklidžių Leidigo ląstelėse, kurias stimuliuoja LH (liuteinizuojantis hormonas). Moterų organizme 50 % TTE gaminama periferiniuose audiniuose, kita dalis susidaro kiaušidėse ir antinksčiuose. 

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.