fbpx

+370 6 853 98 01

-->

LPI tyrimai

PSO duomenimis, pasaulyje kasmet 333 mln. žmonių užsikrečia LPI. Priskaičiuojama apie 20 patogeninių virusų ir bakterijų, plintančių lytiniu keliu. Norint užkirsti kelią ligai ir komplikacijoms, svarbu laiku diagnozuoti LP sukėlėją.

Šiandien diagnostikoje plačiausiai taikomas molekulinis PGR (polimerazės grandininės reakcijos) metodas tai leidžia padaryti greitai ir tiksliai – nustatyti infekciją pačioje jos pradžioje, praėjus kelioms dienoms nuo užsikrėtimo.

Metodo esmė – dalyvaujant fermentui polimerazei viruso ar bakterijos DNR fragmentas padauginamas kelis milijonus kartų. Kompiuterinių programų pagalba tyrimo rezultatas aiškiai matomas, lengvai dokumentuojamas ir gali būti saugomas neribotą laiką. Klasikinis PGR – kokybinis metodas, atsakymas pateikiamas “teigiamas” (rasta) arba “neigiamas” (nerasta). Kontrolinį tyrimą rekomenduojama atlikti praėjus 4–5 savaitėms po gydymo.

Daugelis šių mikroorganizmų duoda labai silpną organizmo imuninį atsaką, todėl antikūnų nustatymo metodai iš kraujo mažai informatyvūs, didesnė dalis mikroorganizmų neauga įprastose mikrobiologinėse terpėse. SYNLAB laboratorijoje PGR metodu nustatoma 15 lytiniu/galimai lytiniu keliu plintančių bakterijų ir virusų.

SYNLAB_ZPV tyrimas

Žmogaus papilomos virusas (ŽPV) yra vienas pagrindinių gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnių ir viena iš labiausiai paplitusių lytiniu keliu perduodamų infekcijų. Yra žinoma apie 200 viruso atmainų (genotipų), iš kurių apie 40 plinta lytiniu keliu ir infekuoja lyties organų gleivines. 

SYNLAB_lytiskai plintancios infekcijos

NESISLĖPK NUO ATSAKYMO, lytinę sveikatą galima ištirti iš šlapimo ar tepinėlio. Didžioji dalis lytiškai plintančių infekcijų (LPI) nesukelia jokių simptomų, o laiku nepradėtas gydymas gali sukelti rimtų sveikatos problemų - tapti uždegimo, nevaisingumo ar persileidimo priežastimi. 

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.