fbpx
-->

Laisvasis tiroksinas (LT4)

Skydliaukė sintetina ir sekretuoja hormonų tiroksino (T4) ir trijodtironino (T3) mišinį, kurie yra svarbūs normaliam organizmo vystimuisi ir medžiagų apykaitai.

Daugelis T4 ir T3 kraujyje susijungę su baltymais ir tik nedidelė dalis (0,02–0,04 proc.) yra laisvi. Biologiškai aktyvūs yra laisvieji hormonai: LT4 ir LT3 (laisvas trijodtironinas). Laisvųjų hormonų nustatymas yra jautresnis ir specifiškesnis skydliaukės funkcijos rodiklis nei bendrųjų.

Esant sumažėjusiai ar padėjusiai tirotropino (TTH) reikšmei, būtina nustatyti laisvą tiroksiną (LT4).

Tai vienas svarbiausių skydliaukės patologijos testų. LT4 daro įtaką TTH sekrecijai, ir, jei TTH sekrecija nėra normali, pastebimas skydliaukės hormonų perteklius arba trūkumas.

LT4 dažniausiai nustatomas kartu su TTH. LT4 kiekis kraujyje paprastai atvirkščiai proporcingas TTH kiekiui – vienam iš šių parametrų didėjant, kitas turi mažėti, ir atvirkščiai. Galimi reti atvejai, kai šis atvirkštinis ryšys suardomas. LT4 yra antras pagal svarbą tyrimas po TTH skydliaukės funkcijai įvertinti.

Laisvo tiroksino padidėjimas ir tirotropino sumažėjimas yra padidėjusios skydliaukės funkcijos (hipertirozės) rodiklis. LT4 sumažėjimas ir TTH padidėjimas rodo nepakankamą skydliaukės funkciją (hipotirozę).

Registruokis tyrimams internetu! Registracija

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.