fbpx

+370 6 853 98 01

-->

Kvėpavimo takų tyrimai

Priklausomai nuo žmogaus imuninės sistemos, Mycoplasma pneumoniae pirminių M klasės antikūnų (IgM) titras serume pakyla praėjus maždaug 2 sav. nuo užsikrėtimo ar dar vėliau ir išnyksta maždaug per metus. Pakartotinės infekcijos atveju IgM atsakas gali būti silpnas arba jo nebūti (gaminasi tik G klasės antikūnai - IgG).

Mycoplasma pneumoniae IgG titras pakyla vėliau, po 3–4 sav. Ūmios infekcijos atveju antikūnų kiekis pakyla  virš normos 4–5 kartus. Pasveikus IgG kiekis sumažėja, tačiau antikūnai serume gali cirkuliuoti dar keletą metų. Mikoplazminės infekcijos patvirtinimui būtina tirti porinius serumus, t.y. tyrimą kartoti po 2–3 sav. ir stebėti antikūnų dinamiką. Papildomai reikėtų atlikti CRB tyrimą (CRB kartais reaguoja į ūmią mikoplazminę infekciją).

Chlamydia pneumoniae IgM ir IgG

Pirminės Chlamydia pneumoniae infekcijos atveju imuninis atsakas yra gana lėtas: IgM atsiranda po 2–3 sav., o IgG po 4–6 sav. Nors po kelių mėn. IgM kiekis sumažėja, tačiau nedideli titrai randami iki metų. Esant autoimuninėms ligoms klaidingai teigiami Chlamydia pneumoniae IgM titrai nustatomi dėl pakilusio reumatoidinio faktoriaus.

Pakartotinės infekcijos atveju dažniausiai gaminasi tik IgG ir jų kiekio didėjimas greitesnis nei pirminės infekcijos metu. Kartais nežymiai padidėję Chlamydia pneumoniae IgG titrai gali būti nustatomi ir sveikiems asmenis, neturintiems kvėpavimo takų infekcijos požymių.

Dėl lėto imuninio atsako ir kontraversiško antikūnų kiekio vertinimo Chlamydia pneumoniae infekciją geriausia nustatyti tiesiogiai - molekuliniu PGR metodu iš gerklės tepinėlio.


Pirminės Chlamydia pneumoniae infekcijos atveju imuninis atsakas yra gana lėtas: IgM atsiranda po 2–3 sav., o IgG po 4–6 sav.

Pirminės Mycoplasma pneumoniae infekcijos atveju IgM titras serume pakyla praėjus maždaug 2 sav., IgG titras – po 3–4 sav. nuo užsikrėtimo ar dar vėliau.

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.