fbpx

+370 6 853 98 01

-->

Kiaušidžių vėžio žymuo (HE-4)

Pastebėta, kad kiaušidžių vėžiniame audinyje padaugėja žmogaus sėklidės prielipo epididiminio baltymo 4 (dar vadinamo WFDC2). Jo koncentracija pakyla ir kiaušidžių vėžiu sergančių moterų kraujyje. Todėl HE4 baltymas gali būti naudojamas kaip epitelinio kiaušidžių vėžio žymuo ir šio vėžio rizikos įvertinimui.

Moterų tarpe kiaušidžių vėžys yra ketvirtas pasaulyje onkologinis susirgimas. Tai pati letaliausia ginekologinio vėžio forma ir lengviausiai išgydoma, jeigu nustatoma ankstyvuoju susirgimo periodu. Dėl pradinėse stadijose nejuntamų simptomų nemažai šio vėžio atvejų nustatoma pavėluotai.

HE4 yra jautriausias žymuo ankstyvų stadijų kiaušidžių vėžiui nustatyti pre- ir postmenopauziniu laikotarpiu. 

HE4 yra specifiškesnis nei CA-125 atskiriant piktybinius ir gerybinius pilvo ertmės darinius.

Naudojant  HE4 ir CA 125 žymenis kartu, tyrimo jautrumas žymiai padidėja.  Dviejų žymenų CA 125 ir HE4 kombinacija leidžia  įvertinti  epitelinio kiaušidžių vėžio riziką  – ROMA (Risk of Ovarian Malignancy Algorithm).  Rizika apskaičiuojama pagal formulę žinant kokiu moters gyvenimo laikotarpiu atliekamas tyrimas –  pre- ar postmenopauziniu.

HE4  kiekis gali padidėti esant ir kitiems navikams, dažniausiai plaučių.

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.