fbpx
-->

Vakcina nuo geltonojo drugio

Geltonasis drugys arba kitiap geltonoji karštligė – tai uodų pernešama virusinė liga, paplitusi Afrikos ir Pietų Amerikos šalyse.

Geltonosios karštligės simptomai

Ligos inkubacinis laikotarpis – nuo 3 iki 6 dienų. Ligos pradžia ūmi: pakyla temperatūra iki 39–40˚C, atsiranda galvos, raumenų, juosmens skausmai, anoreksija, ligonis vemia. Dalies ligonių būklė per 4 dienas pagerėja, tačiau 15–25 % susirgusiųjų per 24 valandas po tariamo pasveikimo liga progresuoja į sunkią hemoraginę karštligę, kuriai būdingas kraujavimas iš vidaus organų, kraujosruvos, gelta, inkstų nepakankamumas. 20–50 %ligonių, išsivysčius šiai formai, neišgyvena. Persirgus geltonąja karštlige susiformuoja ilgalaikis imunitetas.

Klinikinė vakcinos Stamaril informacija

STAMARIL yra skiriamas žmonėms:

  • keliaujantiems, pravažiuojantiems ar gyvenantiems endeminėje geltonosios karštinės zonoje;
  • keliaujantiems į bet kurią šalį, į kurią įvažiuojant reikalaujama Tarptautinio vakcinacijos pažymėjimo (tai gali  priklausyti nuo anksčiau aplankytų šalių tos pačios kelionės metu);
  • dirbantiems su potencialiai infekcinėmis medžiagomis (pvz., laboratorijos personalas).

Dozavimas

Skiriama vienkartinė 0,5 ml STAMARIL dozė suaugusiems ir vaikams nuo 6 mėnesių amžiaus. Pirmoji dozė turėtų būti sušvirkšta bent 10 dienų prieš galimą užsikrėtimo pavojų, nes pilnai apsaugai susidaryti nuo geltonosios karštinės reikia 10 dienų. Tikimasi, kad po šios dozės apsauga išliks 10 metų ir gali išlikti visą gyvenimą.
Gali reikėti stiprinančiosios dozės (0,5 ml):

  • jeigu Jūsų ar Jūsų vaiko atsakas į pirmąją dozę nepakankamas,
  • arba po mažiausiai 10 metų, jeigu to reikalaujama norint įvažiuoti į tam tikras šalis.

Paprastai vakcina suleidžiama po oda, bet galima suleisti ir į raumenį.

Galimas šalutinis poveikis

Vakcinos gali sukelti nepageidaujamas reakcijas, tačiau jos nėra sunkios, netgi priešingai – dažnu atveju būna trumpalaikės. Galimos nesunkios šalutinės reakcijos – paraudimas ar patinimas dūrio vietoje, lengvas karščiavimas, galūnės skausmas, kur buvo suleista vakcina ir kita.

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.