fbpx

+370 6 853 98 01

-->

Kasos vėžio žymuo (CA 19-9)


Kasos vėžio žymuo CA 19-9 – kasos vėžio žymuo. Vertinamas kartu su CEA kaip antrinis tulžies pūslės, storosios žarnos ir skrandžio vėžio žymuo; metastazių kepenyse atsiradimui. Pakilęs CA 19-9 kiekis  randamas sergant ūminiu hepatitu, lėtiniu aktyviuoju hepatitu, tulžies pūslės ir latakų ligomis, kasos uždegimu (pankreatitu), reumatu.

Rodiklis CA 19-9 pasižymi 70–80 % klinikiniu jautrumu kasos vėžiui. 

Vyresniems nei 45 m. pacientams, kurie turi neaiškių nusiskundimų viršutinėje epigastriumo dalyje, o vangūs požymiai tęsiasi 2–3 savaites ir nepavyksta surasti jokių akivaizdžių patologinių procesų, rekomenduojama nustatyti CA 19-9 rodiklį.

Šis vėžio žymuo gali pakilti anksčiau nei naviką parodo kiti instrumentiniai tyrimai. Gali būti ir atvirkštinė situacija, kai CA 19-9 nerodo jokio padidėjimo, o pvz., kompiuterinė tomografijos tyrimo metu, aptinkamas navikas. Laboratoriniai ir instrumentiniai tyrimo metodai neprieštarauja vienas kitam. Bent vieno iš šių tyrimų įtartinas pokytis gali būti prielaida toliau tirti ligonį.


SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.