fbpx

+370 6 853 98 01

-->

COVID-19 tyrimai

Šioje skiltyje rasite visus atsakymus apie SYNLAB Lietuva laboratorijose atliekamus COVID-19 PGR, antigeno ir antikūnų tyrimus. 

1. Kuriame mieste ir per kiek laiko gaunami greitųjų PGR tyrimų rezultatai?

 Greitieji COVID-19 PGR tyrimai yra atliekami tik Kaune. Po tyrimo paėmimo procedūros, rezultatai pateikiami per 2 – 3 valandas.

2. Kokie tyrimai tinkami kelionei lėktuvu?

Dažniausiai vykstant į kitą šalį lėktuvu yra tinkami molekuliniai COVID-19 PGR tyrimai. Keliaujant į kitą šalį reikalinga papildomai užsakyti sertifikato (pažymos) paslaugą. Sertifikatas pateikiamas lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Kai kurioms šalims yra taikomos išimtys ir yra tinkami greitieji antigeno tyrimai (tiek iš nosiaryklės, tiek iš seilių mėginio), tačiau būtina užsisakyti sertifikato paslaugą. Kadangi reikalavimai kelionėms kinta labai greitai, rekomenduojame informaciją pasitikrinti: https://keliauk.urm.lt/

3. Kokie tyrimai tinkami kelionei keltu?

Dažniausiai vykstant į kitą šalį keltu yra tinkami greitieji antigeno tyrimai (tiek iš nosiaryklės, tiek iš seilių mėginio). Keliaujant į kitą šalį reikalinga papildomai užsakyti sertifikato (pažymos) paslaugą. Sertifikatas pateikiamas lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Kadangi reikalavimai kelionėms kinta labai greitai, rekomenduojame informaciją pasitikrinti: https://www.dfds.com/lt-lt/keleiviniai-keltai/koronavirusas/pranesimai

4. Per kiek laiko pateikiami COVID-19 PGR ir greitųjų antigeno tyrimų rezultatai?

COVID-19 PGR tyrimo rezultatai pateikiami:

  • Vilniuje – per 1 d.d.
  • Kaune - per 1-2 d.d.
  • Klaipėdoje - per 1-2 d.d.
  • Druskininkuose - per 1-2 d.d.
  • Šiauliuose - per 1-2 d.d.

COVID-19 greitojo antigeno tyrimo rezultatai pateikiami:

  • Vilniuje – per 2-3 val.
  • Kaune - per 2-3 val.
  • Klaipėdoje - per 2-3 val.
  • Druskininkuose - per 2-3 val.
  • Šiauliuose - per 2-3 val.

5. Ar kelionei yra išduodama pažyma (sertifikatas)?

SYNLAB laboratorijoje papildomai galima užsakyti pažymą (sertifikatą) anglų, rusų, lietuvių kalbomis. Sertifikato pavyzdys pridedamas žemiau:

6. Kuo skiriasi COVID-19 PGR tyrimas nuo greitojo antigeno tyrimo?

Molekulinis testas (COVID-19 PGR ar RT-PGR), nustatantis viruso genetinę medžiagą (RNR), parodo, ar žmogus tyrimo atlikimo metu serga ir ar yra ligos nešiotojas. Tyrimas imamas iš nosiaryklės, yra auksinis standartas COVID-19 diagnostikoje, patikimas ir informatyvus kai atliekamas ankstyvame infekcijos etape. Tyrimo patikimumas – 99,9 proc.

Greitasis antigeno tyrimas skirtas greitai ir kokybiškai nustatyti SARS-CoV-2 viruso antigeną nosiaryklės ar seilių mėginiuose asmenims, kuriems įtariama infekcija. Tyrimas rekomenduojamas pajutus pirmuosius ligos simptomus, paprastai tai nutinka 3–10 dienų nuo užkrėtimo virusu.  Greitieji antigeno testai turi mažesnį tyrimo jautrumą, todėl labai svarbu pabrėžti, kad asmenims, kurie organizme galimai nešioja mažesnį viruso kiekį, pirmosiomis infekcijos dienomis, dar iki simptomų pasireiškimo pradžios, gali būti gaunami klaidingai neigiami rezultatai. Neigiami rezultatai turėtų būti vertinami itin atsargiai ir kylant abejonių, turėtų būti atliekamas tyrimas COVID-19 PGR tyrimas. Tyrimo patikimumas – >98 proc.

7. Kokia tiriamoji medžiaga yra tinkama COVID-19 PGR ir greitųjų antigeno tyrimų atlikimui?

COVID-19 PGR tyrimas šiuo metu laboratorijoje yra atliekamas iš nosiaryklės mėginio.

Norint atlikti greitąjį antigeno tyrimą yra imamas mėginys iš nosiaryklės ar seilių.

8. Kiek laiko COVID-19 PGR ar greitojo antigeno tyrimai yra pripažįstami, kaip galiojantys ir tinkami kelionei ar kitai veiklai?

Norint sužinoti, kiek laiko tyrimo rezultatas bus laikomas tinkamu, informaciją reikia pasitikrinti:

9. Nuo kada skaičiuojamas COVID-19 tyrimų galiojimo laikas?

Tyrimų galiojimo laikas skaičiuojamas nuo tyrimo paėmimo laiko, nurodomo tyrimų rezultato protokole ar sertifikate.

10. Kaip pasiruošti COVID-19 PGR ar greitojo antigeno tyrimo paėmimui?

Prieš greitojo antigeno tyrimo atlikimą iš nosiaryklės mėginio: rekomenduojama 30 min. iki tyrimo nevalgyti, gerti karštų gėrimų, kramtyti gumos, skalauti burnos.

Prieš greitojo antigeno tyrimo atlikimą iš seilių mėginio negalima:

  • valgyti (30 min. iki tyrimo),
  • gerti skysčių,
  • rūkyti,
  • kramtyti gumos,
  • inhaliuoti ar skalauti burnos,
  • vartoti vaistų.

Prieš COVID-19 PGR tyrimo atlikimą iš nosiaryklės mėginio: rekomenduojama 30 min. iki tyrimo nevalgyti, gerti karštų gėrimų, kramtyti gumos, skalauti burnos.

11. Kokius laboratorijoje atliekate COVID-19 antikūnų tyrimus?

SYNLAB laboratorijoje galite atlikti antikūnų tyrimus iš veninio kraujo. Atliekame:

  • Greitąjį antikūnų tyrimą: rezultatas pateikiamas kokybine išraiška (rasta/nerasta), atliekamas praėjus ne anksčiau 10 dienų nuo galimo užsikrėtimo. Tyrimas leidžia įvertinti ar asmuo neserga ankstyva ligos forma, ar nėra jau persirgęs. Tyrimo patikimumas mažesnis nei atskirų IgG ar IgM tyrimų;
  • SARS-CoV-2 IgG (Anti-RBD): rezultatas pateikiamas kiekybine išraiška (skaitine verte), atliekamas 14 dienų nuo galimo užsikrėtimo virusu. Tyrimas rekomenduojamas persirgus, pasiskiepijus COVID-19 vakcina.
  • Sars-CoV-2 IgM antikūnai: rezultatas pateikiamas kiekybine išraiška (skaitine verte), atliekamas 14 dienų nuo galimo užsikrėtimo virusu.

12. Per kiek laiko gaunami antikūnų tyrimų rezultatai?

COVID-19 antikūnų tyrimų rezultatai pateikiami per 1-2 darbo dienas.

13. Ar laboratorijoje atliekami COVID-19 antikūnų tyrimai iš kapiliarinio kraujo (piršto)?

Laboratorijoje COVID-19 antikūnų tyrimai atliekami tik iš veninio kraujo.

14. Ar pateikiate pažymą (sertifikatą) apie atliktus COVID-19 antikūnų tyrimus?

Atlikus COVID-19 antikūnų tyrimą sertifikatas nėra išduodamas. Laboratorijoje galime pasiūlyti rezultato vertimą anglų, rusų kalbomis.

15. Kaip interpretuoti COVID-19 antikūnų tyrimo rezultatus?

Gavus rezultatą, kairėje pusėje matysite klinikinių sprendimų vertes/pamatinių biologinių verčių intervalą (tyrimų normas). Jeigu atlikus kiekybinį tyrimą rezultatas bus didesnis, nei nurodytos normos, galima teigti, kad asmuo turi imunitetą prieš COVID-19 (persirgus simptome/besimptome forma ar pasiskiepijus). Atlikus kokybinį tyrimą ir gavus rezultatą RASTA – galima teigti, kad asmuo turi imunitetą prieš COVID-19, rezultatas NERASTA – antikūnai kraujyje neaptikti, laikoma, kad asmuo imuniteto prieš COVID-19 neturi. Kokybinių tyrimų rezultatus rekomenduojama vertinti pasitarus su šeimos gydytoju arba atlikti papildomus tyrimus, kitu metodu.

Atlikus antikūnų tyrimus yra pateikiamas informacinis pranešimas, kuriame rasite informaciją apie atlikto tyrimo rezultatus bei kaip juos reikėtų interpretuoti.

16.Kada rekomenduojama atlikti COVID-19 antikūnų tyrimus?

Antikūnų tyrimus rekomenduojama atlikti praėjus 2 – 4 savaitėms po vakcinacijos, kontakto su sergančiuoju ar persirgus COVID-19.

17. Kaip pasiruošti COVID-19 antikūnų tyrimui?

Tyrimas bus atliekamas iš veninio kraujo, todėl rekomenduojama 1 – 2 val. būti nevalgius, atvykstant kraujo paėmimo procedūrai turėti asmens dokumentą.

18. Kokius tyrimus turėčiau atlikti, norint gauti galimybių pasą Lietuvoje?

Informaciją apie galimybių paso išdavimo reikalavimus skelbiama LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijos tinklalapyje: https://bit.ly/3wzfQ8s


Neradai reikiamo atsakymo? Susisiekime:

el.p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

tel. +370 685 39 801

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.