fbpx
-->

Imunologiniai tyrimai

SYNLAB_ANCA tyrimas

Padidėjęs ANCA kiekis randamas sergant įvairių formų autoimuninės kilmės vaskulitais (Wegener granuliomatoze, Churg Strauss sindromu, mikroskopiniu poliangitu), uždegiminėmis žarnyno ligomis, glomerulonefritais (inksto glomerulų uždegimas ir glomerulinių audinių išvešėjimas), autoimuniniu hepatitu, Krono liga ir kt.

SYNLAB_Antistreptolizino O tyrimas

Antistreptolizinas O – tai antikūnai prieš A grupės streptokoko baltymą streptoliziną O. Antikūnų titras pakyla po 1 sav.  nuo infekcijos  pradžios ir maksimumą pasiekia  2–4 sav.  Po 6–12 mėn.  ASLO kiekis ima mažėti.

SYNLAB_nevaisingumo antikunai

Antikūnai prieš spermatozoidus (ASA) - tai imunoglobulinai (Ig), veikiantys kaip antikūnai prieš spermos antigenus ir turintys įtakos vaisingumui. Šiuo metu žinoma daugybė ASA kurie jungiasi su įvairiais spermos komponentais.

SYNLAB_ANA

Antinukleariniai antikūnai (ANA) yra didelė grupė autoantikūnų, kurie jungiasi su įvairiomis ląstelės branduolio struktūromis. Antikūnai, kurie sąveikauja su nuosavais organizmo antigenais (baltymais ar kitomis struktūromis) vadinami autoantikūnais. Dabar priskaičiuojama apie 150 antigenų, su kuriais sąveikauja ANA. Ši sąveika sukelia uždegimą ir griauna savąjį organizmą.

SYNLAB_antifosfolipidiniai antikunai

Antifosfolipidiniai antikūnai – AKA ir anti-β2GPI yra pagrindiniai antifosfolipidinio sindromo (AFS) laboratoriniai žymenys. Jie susidaro prieš anijoninius fosfolipidus (kardiolipiną) arba prieš juos surišančius baltymus (beta2-glycoproteiną I).

SYNLAB_reumatoidinis faktorius

Reumatoidinis faktorius – tai dažniausiai yra imunoglobulinai M (IgM) prieš G klasės imunoglobulinų (IgG) kompleksus (apie 15 % pacientų turi IgG RF). Reumatoidinis faktorius randamas maždaug 75 % pacientų, sergančių reumatoidiniu artritu. Didesnės Reumatoidinio faktoriaus reikšmės rodo didesnę reumatoidinio proceso tikimybę.

SYNLAB_ENA tyrimas

Antinukleariniai antikūnai (ENA) prieš ląstelių branduolių antigenines struktūras aptinkami tokių ligų kaip sisteminė raudonoji vilkligė, Sjogreno sindromas, sisteminė sklerodermija, polimiozitas, mišri jungiamojo audinio liga ir kt. metu. Žinomi ir nustatomi antinukleariniai antikūnai padeda reumatinių ligų diferencinei diagnostikai, gali turėti reikšmės prognozuojant ligos eigą ir parenkant gydymo taktiką.

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.