LIUTEINIZUOJANTIS HORMONAS (LH)
LH stimuliuoja subrendusių folikulų ovuliaciją ir paskatina kiaušidžių ląstelėse estradiolio (ir kitų estrogenų) ir progesterono sintezę.
LH koncentracijos padidėjimas menstruacinio ciklo viduryje rodo, jog ovuliacija įvyks per 24 val. Vyrų organizme LH stimuliuoja testosterono gamybą.
Liutenizuojančio hormono (LH) funkcija organizme ir svarba
LH tyrimas svarbus lytinių liaukų funkcijai įvertinti, nevaisingumo diagnozei. LH koncentracija didėja esant pirminei lytinių liaukų disfunkcijai, menopauzės metu dėl sumažėjusios estradiolio ir progesterono sekrecijos, mergaitėms su sutrikusiu kiaušidžių vystimusi.
LH yra vienas pirmųjų hormonų, kurio sekrecija sutrinka hipofizės ligų metu. Nervinė anoreksija, stiprus stresas, bloga mityba, sunki liga mažina LH sekreciją. Vėluojančiojo lytinio brendimo ir konstitucinio augimo sindromo atveju stebima uždelsta LH ir FSH sintezės pradžia.
Epizodiniai LH sekrecijos pakitimai yra didesni negu FSH. LH gali kryžmiškai reaguoti su hCG (žmogaus chorioniniu gonadotropinu), todėl LH matavimas netikslus nėščiosioms, gimdyvėms ar esant hCG sekretuojančiam navikui.
Daugiausia informacijos gaunama, kai LH tyrimas atliekamas 3–5 ciklo dieną.