fbpx

+370 6 853 98 01

-->

Hormonų tyrimai

SYNLAB_Folikulus stimuliuojančio hormono tyrimas

Folikulus stimuliuojantis hormonas (FSH) nulemia kiaušidžių ir sėklidžių (gonadinių audinių) vystymasį.

SYNLAB_C-PEPTIDAS

Kasos β ląstelėse proinsulinas skyla į C-peptidą ir insuliną. Pagal molekulių skaičių C-peptido ir insulino išskiriama po lygiai, tačiau C-peptido ir insulino santykis kraujyje 5:1, nes C-peptidas ilgiau išlieka kraujyje nesuskilęs.

SYNLAB_Kortizolio tyrimas

Kortizolio koncentracijos kraujo serume tyrimas leidžia įvertinti šio hormono apykaitą, taip pat pastebėti galimus antinksčių žievės bei hipofizės sutrikimus. 

Kortizolio koncentracijos seilėse tyrimas gali būti naudojamas kaip patogus būdas organizmo streso būklės įvertinimui paros eigoje.

SYNLAB_Insulino tyrimas

Insulinas yra nedidelis peptidas, gaminamas kasos Langerhanso salelių β ląstelėse. Pradinė forma proinsulinas jau kasos ląstelėse suskyla į insuliną ir C-peptidą. Insulino sekrecija priklauso nuo gliukozės koncentracijos kraujyje – didėjant gliukozės kiekiui insulino sekrecija skatinama, mažėjant – slopinama.

SYNLAB_Parathormono tyrimas

Parathormonas (PTH) yra polipeptidas, sintetinamas prieskydinėje liaukoje. PTH sekreciją reguliuoja kraujo serume esantis jonizuotas kalcis. PTH padeda išlaikyti stabilią kalcio ir fosforo koncentraciją kraujyje. Pagrindinė PTH veikimo vieta yra inkstai ir kaulai.

SYNLAB_Prolaktino tyrimas

Prolaktinas (PRL) - hipofizės išskiriamas polipeptidinis hormonas. Pirminė funkcija – pieno gamybos reguliacija. Prolaktino sintezę hipofizėje tiesiogiai stimuliuoja žindymas, stresas, dehidratacija, lytiniai santykiai, miegas, estrogenai. Taip pat prolaktinas stimuliuoja gimdos lygiuosius raumenis gimdymo metu.

SYNLAB_Progesterono tyrimas

Progesteroną (PGN) gamina kiaušidėse esantis geltonasis kūnas (nenėščios moters organizme), placenta (nėštumo metu) ir antinksčių žievė (ir vyrų, ir moterų organizme). Progesteronas metabolizuojamas kepenyse. Progesteronas kartu su E2 kontroliuoja menstruacinio ciklo fazes.

SYNLAB_Estradiolio tyrimas

Tai pats aktyviausias estrogenas iki menopauzės, sintetinamas tik kiaušidėse. Kiti du estrogeniškai aktyvūs junginiai E1 (jo daugiausia moters organizme po menopauzės) ir E3 (gaminasi placentoje nėštumo metu) yra estradiolio apykaitos produktai.

SYNLAB_Liuteinizuojancio hormono tyrimas

LH stimuliuoja subrendusių folikulų ovuliaciją ir paskatina kiaušidžių ląstelėse estradiolio (ir kitų estrogenų) ir progesterono sintezę. LH koncentracijos padidėjimas menstruacinio ciklo viduryje rodo, jog ovuliacija įvyks per 24 val. Vyrų organizme LH stimuliuoja testosterono gamybą.

SYNLAB_Antimiulerinio hormono tyrimas

Antimiulerinis hormonas (AMH) vaidina svarbų vaidmenį lyties diferenciacijai embriono vystymosi metu. AMH svarbus Sertolio ląstelių funkcijos įvertinimui, gonadų disgenezei (Swyer sindromas), interseksualumui, AMH nepakankamumo sindromo nustatymui, policistinis kiaušidžių sindromo nustatymui, kiaušidžių atsakas dirbtinio apvaisinimo metu.

SYNLAB_Chorioninio gonadotropino tyrimas

HCG sekretuoja placentinis audinys po apvaisinto kiaušinėlio implantacijos. Ankstyvuoju nėštumo periodu jis palaiko geltonkūnio funkcionavimą ir stimuliuoja progesterono (PGN) sintezę.

SYNLAB_Dehidroepiandrosterono sulfato tyrimas

DHEA-SO4 yra antinksčių androgenas (vyr. lyt. hormonas). Jis nėra aktyvus, tačiau gali būti metabolizuojamas iki aktyvesnių androgenų. DHEA-SO4 plazmoje cirkuliuoja laisvas, jo kiekis nepriklauso nuo paros ritmo, todėl yra puikus tiesioginis androgenų sekrecijos antinksčiuose žymuo.

SYNLAB_LAI tyrimas

SHBG yra pagrindinis testosterono transportinis baltymas. Jis taip pat sujungia estradiolį ir dihidrotestosteroną.

SYNLAB_Testosterono tyrimas

Testosteronas (TTE) yra svarbiausias kraujyje randamas androgenas (vyriškas lytinis hormonas). Vyrų organizme TTE gaminamas sėklidžių Leidigo ląstelėse, kurias stimuliuoja LH (liuteinizuojantis hormonas). Moterų organizme 50 % TTE gaminama periferiniuose audiniuose, kita dalis susidaro kiaušidėse ir antinksčiuose. 

SYNLAB_Tirotropino tyrimas

Tirotropinas (TSH) – skydliaukės veiklą stimuliuojantis hormonas, dažniausiai naudojamas kaip itin jautrus ir specifinis bendros skydliaukės funkcijos įvertinimo žymuo.

SYNLAB_Laisvojo tiroksino tyrimas

Skydliaukė sintetina ir sekretuoja hormonų tiroksino (T4) ir trijodtironino (T3) mišinį, kurie yra svarbūs normaliam organizmo vystimuisi ir medžiagų apykaitai.

SYNLAB_Laisvojo trijodtironino tyrimas

LT3 – tai hormonas, pasižymintis panašiu į tiroksiną periferiniu poveikiu. Dauguma organizmo ląstelių LT4 paverčia į biologiškai aktyvesnį LT3. Didžioji šio hormono dalis susidaro ne skydliaukėje, bet periferijoje (kepenyse, inkstuose, jungiamojo audinio ląstelėse).

Synlab_Tiroksino tyrimas

Skydliaukėje sintetinamas ir sekretuojamas hormonas tiroksinas (T4) yra labai svarbus normaliam organizo vystymuisi ir medžiagų apykaitai. Didžioji dalis T4 yra susijungusi su baltymais ir tik nedidelė dalis (0,02–0,04 %) cirkuliuoja laisvai kaip aktyvi tiroksino firma LT4.

SYNLAB_Trijodtironino tyrimas

Trijodtironinas (T3) – skydliaukės hormonas, gaminamas audiniuose (kepenyse, inkstuose, jungiamojo audinio ląstelėse). T3 pasižymi panašiu į T4 periferiniu poveikiu.  Nustatomas retai, neaiškiais atvejais ir žinant kitų hormonų rezultatus.

SYNLAB_ATPO

Antikūnų prieš skydliaukės peroksidazę (ATPO) koncentracijos kraujo serume nustatymas yra naudojamas autoimuninių skydliaukės ligų diagnostikai bei ligos eigos stebėjimui. Autoimuninio proceso metu gaminami Anti-TPO antikūnai (ATPO), nukreipti prieš skydliaukės specifinį baltymą – skydliaukės peroksidazę.

SYNLAB_Tiroglobulino tyrimas

Tiroglobulino koncentracija kraujo serume yra skydliaukės vėžinių sutrikimų įvertinimo žymuo, leidžiantis įtarti skydliaukės padidėjimą bei stebėti gydymo veiksmingumą laiko eigoje.

SYNLAB_Antikūnų prieš tiroglobuliną tyrimas

Antikūnų prieš tiroglobuliną (Anti-Tg) koncentracijos kraujo serume nustatymas yra naudojamas skydliaukės bei kitiems autoimuniniams sutrikimams diagnozuoti.

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.