fbpx

+370 6 853 98 01

-->

Erkių ligų

SYNLAB_erkiu ligu diagnostika

Europinė miško arba šuninė erkė (lot. Lxodes ricinus) – smulkus, laikinai parazituojantis voragyvis, besimaitinantis daugelio laukinių ir naminių gyvūnų bei žmogaus krauju. Erkė maitinasi tik šiltuoju metų sezonu (nuo kovo iki lapkričio mėn.), po to žiemoja. Erkių morfologinės, fiziologinės ir biocheminės savybės skiriasi nuo kitų kraujasiurbių vabzdžių, todėl jos gali platinti virusų, riketsijų ir bakterijų sukeliamas ligas.

SYNLAB_Laimo ligos tyrimas

Europinė miško arba šuninė erkė (lot. Ixodes ricinus) – smulkus, laikinai parazituojantis voragyvis, besimaitintis daugelio laukinių ir naminių gyvūnų bei žmogaus krauju. Erkė maitinasi tik šiltuoju metų sezonu (nuo kovo iki lapkričio mėn.), po to žiemoja. Kraujo siurbimas trunka nuo poros dienų iki savaitės. Aptinkamos visuose šalies miškuose, parkuose, krūmais apaugusiose vietose.

SYNLAB_Erkinio encefalito tyrimai

Erkinį encefalitą sukelia virusas, perduodamas per erkės seiles, užkrėstą nevirintą ožkų ir karvių pieną. Ligos pikas – birželio ir liepos mėnesiai.

SYNLAB_Erkinio encefalito tyrimai

Laimo boreliozę sukelia spirocheta Borrelia burgdorferi, kurią perduoda įsisiurbusi į odą erkė maždaug per 24 val. Laimo boreliozė yra multisisteminė liga, sukelianti odos, sąnarių ir nervų sistemos pakenkimus. Liga skirstoma į tris stadijas, tačiau gali pasireikšti kurioje nors vienoje stadijoje, peršokti stadiją arba pereiti visas.

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.