fbpx
-->

Eritrocitų nusėdimo greitis

ENG (eritrocitų nusėdimo greitis), panašiai kaip ir C reaktyvinis baltymas (CRB) atspindi ūminės uždegimo fazės atsako intensyvumą. 

Eritrocitų nusėdimo greitis (ENG) yra bendras hematologinis tyrimas, kurio pagalba galima nustatyti arba sekti uždegiminio proceso eigą organizme. ENG nėra specifinis kažkokiai vienai ligai. ENG gali padidėti dėl autoimuninių būklių, infekcijos ar vėžinio susirgimo. Eritrocitų nusėdimo greitis dažniausiai atliekamas kompleksiškai su kitais tyrimais, kad būtų įvertintas uždegiminio proceso aktyvumas ir kilmė.

Visą Liepos mėn. atliekant Bendrą kraujo tyrimą - eritrocitų nusėdimo greičio tyrimas (ENG) TIK 3,00 Eur. (Įprasta tyrimo kaina 6,00 Eur.)

Paslaugoms registruotis galima internetu, telefonu +37068539801 arba atvykti be registracijos į artimiausią SYNLAB Lietuva laboratorijos padalinį.


ENG pokyčiai vystosi lėčiau, negu CRB. ENG gali likti padidėjęs keletą savaičių po klinikinių pokyčių normalizavimosi. ENG yra didesnis, kai plazmoje yra daugiau fibrinogeno ir globulinų. ENG gali padidėti ir nesant uždegimo: nėštumas, anemija, eritrocitų morfologijos pokyčiai, hipercholesterolemija.


Eritrocitų nusėdimo greitis 

Tai tyrimas, kurio metu stebima per kiek laiko nusėda raudonieji kraujo kūneliai (eritrocitai). Raudonųjų kraujo kūnelių nusėdimo greičiui turi įtakos kraujyje esančių baltymų kiekis. Uždegiminio proceso metu, ląstelėse aktyvuojama ūmios fazės baltymų sintezė. Baltymai patenka į kraujo plasmą, tuomet jie sąveikauja su eritrocitais, prie jų prisijungia ir skatina eritrocitus jungtis tarpusavyje. Dėl šios priežasties eritrocitai tampa sunkesni ir jų nusėdimo greitis didėja.

Dėl šios priežasties ENG negali būti siejamas su kažkokia specifine liga. Ūmios fazės baltymams priskiriama apie 30 skirtingų baltymų. Jų sintezė aktyvuojama esant infekcijai, autoimuninėms būklėms, vėžiniams susirgimams. Taigi, ENG padidėjimas rodo aktyvų uždegiminį procesą, kuris gali kilti dėl skirtingų priežasčių. Ūmios fazės baltymų sintezę atlieka kepenys. Jie yra funkciškai kontroliuojami mūsų organizmo ir  aktyvuojami esant audinių pažeidimui.


ENG sumažėjimas 

Siejamas su „mažinančiais veiksniais“, kurie gali atsirasti dėl pavienių veiksnių arba esant kai kurioms patologinėms būklėms (pvz., policistemija, hemoglobinopatijomis, reguliariu alkoholio vartojimu, reguliariu fiziniu aktyvumu.). Jei jums yra nustatyta ši būklė, vertinant ENG turėtų būti atsižvelgta į tai.


ENG padidėjimas

Siejamas su anemija, artritu, infekcijomis (tiek virusinėmis, tiek ir bakterinėmis), inkstų ligomis, vilklige, įvairiais vėžiniais susirgimais, reumatoidiniu artritu, tiroiditu ir kitomis autoimuninėmis būklėmis.


Norma, mm/h

Amžius m. Moterys Vyrai
0–11 1–10 1–10
12–50 2–20 1–15
51–65 2–30 1–20
66–110 <50 <40

 

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.