fbpx

+370 6 853 98 01

-->

COVID-19 tyrimai

COVID-19 SEROLOGINIAI TYRIMAI

Serologiniai COVID-19 tyrimai, kurie aptinka IgM, IgG klasių virusui specifinius antikūnus kraujo serume gali būti sėkmingai pritaikyti populiacijos analizei. Nustatyta, kad SARS-Cov-2 antikūnai išlieka kraujyje iki 70 dienų ir ilgiau, bei susiformuoja trumpalaikis imunitetas virusui. Jau dabar serologiniai COVID-19 tyrimai nustatyto, ar žmogus yra persirgęs besimptome COVID-19 ligos forma ir įgijęs imunitetą šios ligos sukėlėjui.

COVID-19 TYRIMAS RT-PGR METODU

COVID-19 laboratorinei diagnostikai naudojami molekuliniai, serologiniai tyrimų metodai. Šiais metodais nustatomi skirtingi koronaviruso SARS-CoV-2 infekcijos rodikliai. Molekuliniai testai nustato viruso genetinę medžiagą (viruso RNR), serologiniai testai nustato antikūnus, susidariusius infekuoto asmens organizme, vystantis imuniniam atsakui į koronaviruso infekciją, greitieji viruso antigenų testai nustato viruso buvimą nosiaryklės/ryklės ėminiuose.

Realaus laiko atvirkštinės transkripcijos - polimerazės grandininės reakcijos (RT-PGR) tyrimas, skirtas greitai aptikti su sunkiu ūmiu kvėpavimo sindromu susijusį koronavirusą. Šis tyrimas skirtas diagnozuoti SARS-CoV infekciją. Tyrimas yra atliekamas iš kvėpavimo takų surinktų mėginių – nosiaryklės ar ryklės ėminių.

RT-PGR tyrimas, iš nosiaryklės ėminio, patikimas ir informatyvus kai atliekamas ankstyvame infekcijos etape. Vėlesnėse infekcijos fazėse virusas keliauja į apatinius kvėpavimo takus ir nosiaryklės ėminys tampa neinformatyvus.

NEIGIAMAS COVID-19 REZULTATAS

Nustačius neigiamą rezultatą COVID-19 prieš tai teigiamam atvejui, tai gali reikšti ligos pabaigą. Pakartotinis tyrimas atliekamas po 14 d. nuo infekcijos nustatymo ir kartojamas du kartus 24 val. intervalu. 2019-nCoV virusas, gali lengvai mutuoti todėl gali būti gaunami klaidingi neigiami rezultatai. Dėl šios priežasties kai yra nustatomas neigiamas tyrimo rezultatas, galima tik konstatuoti apie neigiamą tyrimo rezultatą, tačiau negalima atmesti 2019-nCoV infekcijos, nes šiuo atveju reikia pateikti kelis patvirtinančius tyrimus.

 

SYNLAB_COVID-19

COVID-19 antigeno tyrimas  skirtas greitai ir kokybiškai nustatyti SARS-CoV-2 viruso antigeną nosies ir ryklės mėginiuose asmenims, kuriems įtariama infekcija. Antigeno testai matuoja pačių virusinių baltymų (antigenų) buvimą/nebuvimą, dažniausiai gausų nukleokapsidinį baltymą. Tikimasi, kad naujausia šių tyrimų karta, galės būti naudinga asmenims, kurie dažnai kontaktuoja su sergančiaisiais ir turi didelę riziką apsikrėsti.

SYNLAB_COVID-19

KOKĮ ANTIKŪNŲ TYRIMĄ PASIRINKTI?

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.