BIOCHEMINIAI TYRIMAI
Skirk laiko savo sveikatai!
RegistracijaGliukozės ir gliukozės toleravimo mėginio tyrimai skirti nustatyti asmenis, kurie serga cukriniu diabetu (CD), turi gliukozės toleravimo sutrikimą (GTS) arba sutrikusią glikemiją nevalgius (SGN). GTS ir SGN yra sutrikimai, kurie ilgainiui gali išsivystyti į cukrinį diabetą. 2020 m. duomenimis Lietuvoje CD sirgo 1 iš 18 gyventojų.
Lietuvoje sergamumas ir mirštamumas ŠKL yra vienas didžiausių Europoje - profilaktiškai atliekami lipidų apykaitos tyrimai, gali padėti užkirsti kelią šių ligų išsivystymui.
C reaktyvinis baltymas – vienas geriausių uždegimo aktyvumo rodiklių. C reaktyvus baltymas yra kraujo plazmos γ frakcijos baltymas, sintetinamas kepenyse. Priklauso „ūmios uždegimo fazės“ baltymų grupei, funkciškai panašus į imunoglobuliną G, išskyrus tai, kad CRB nėra antigenui specifiškas. „Ūmios uždegimo fazės“ reakciją gali sukelti infekcija, audinių griuvimas, piktybinių navikų augimas, imunologinė patologija.
Baltymų elektroforezės metu išmatuojamas bendro baltymo ir albuminų kiekis, nustatomos pagrindinės globulinų frakcijos:
Svarbią diagnostinę reikšmę vertinat baltymų apykaitą ir inkstų veiklą turi nebaltyminės azotinės medžiagos – šlapalas, kreatininas ir šlapimo rūgštis. Tai galutiniai baltymų skilimo produktai, kurie iš organizmo turi būti pašalinti.
Elektrolitai atlieka daug svarbių funkcijų: reguliuoja mūsų nervų, raumenų funkcijas, organizmo hidrataciją, kraujo pH (rūgščių ir šarmų pusiausvyrą), kraujo spaudimą ir atstato pažeistus audinius. Vieni iš svarbiausių yra: kalis, natris ir chloras.
Trys ketvirtadaliai organizme randamos geležies yra hemoglobino sudėtyje, kita dalis susijungusi su baltymu feritinu. Feritinas yra geriausias geležies atsargų rodiklis. Apie 1 % visos kraujo plazmos geležies yra susijungusi su baltymu transferinu. Būtent ši dalis ir nustatoma, matuojant Fe kraujyje.
Vitamino D trūkumas yra plačiai paplitęs reiškinys. Teigiama, kad žiemą šio vitamino nepakanka daugiau kaip 80 proc. mūsų planetos gyventojų.