fbpx

+370 6 853 98 01

-->

Biocheminiai tyrimai

SYNLAB_Vitaminas D

Net 89 proc. lietuvių žiemą trūksta vitamino D. Įdomu tai, kad jo kiekis kraujyje išlieka 3–4 savaites, todėl vasarą iš saulės gautos šio vitamino atsargos pradeda sekti jau antroje spalio pusėje.

SYNLAB_gliukoze

Gliukozės ir gliukozės toleravimo mėginio tyrimai skirti nustatyti asmenis, kurie serga cukriniu diabetu (CD), turi gliukozės toleravimo sutrikimą (GTS) arba sutrikusią glikemiją nevalgius (SGN). GTS ir SGN yra sutrikimai, kurie ilgainiui gali išsivystyti į cukrinį diabetą. 2020 m. duomenimis Lietuvoje CD sirgo 1 iš 18 gyventojų.

SYNLAB_lipidograma

 Lietuvoje sergamumas ir mirštamumas ŠKL yra vienas didžiausių Europoje - profilaktiškai atliekami lipidų apykaitos tyrimai, gali padėti užkirsti kelią šių ligų išsivystymui. 

SYNLAB_C reaktyvinis baltymas

C reaktyvinis baltymas – vienas geriausių uždegimo aktyvumo rodiklių. C reaktyvus baltymas yra kraujo plazmos γ frakcijos baltymas, sintetinamas kepenyse. Priklauso „ūmios uždegimo fazės“ baltymų grupei, funkciškai panašus į imunoglobuliną G, išskyrus tai, kad CRB nėra antigenui specifiškas. „Ūmios uždegimo fazės“ reakciją gali sukelti infekcija, audinių griuvimas, piktybinių navikų augimas, imunologinė patologija.

SYNLAB_insktu rodikliu tyrimai

Svarbią diagnostinę reikšmę vertinat baltymų apykaitą ir inkstų veiklą turi nebaltyminės azotinės medžiagos – šlapalas, kreatininas ir šlapimo rūgštis. Tai galutiniai baltymų skilimo produktai, kurie iš organizmo turi būti pašalinti.

SYNLAB_kalis, natris, chloras

Elektrolitai atlieka daug svarbių funkcijų: reguliuoja mūsų nervų, raumenų funkcijas, organizmo hidrataciją, kraujo pH (rūgščių ir šarmų pusiausvyrą), kraujo spaudimą ir atstato pažeistus audinius. Vieni iš svarbiausių yra: kalis, natris ir chloras.

SYNLAB_Gelezis, Feritinas, Transferinas

Trys ketvirtadaliai organizme randamos geležies yra hemoglobino sudėtyje, kita dalis susijungusi su baltymu feritinu. Feritinas yra geriausias geležies atsargų rodiklis. Apie 1 % visos kraujo plazmos geležies yra susijungusi su baltymu transferinu. Būtent ši dalis ir nustatoma, matuojant Fe kraujyje.

SYNLAB_Vitaminas B12 ir folio r.

Vitaminas B12 yra B grupės kofermentas Kobalaminas, randamas tik gyvulinės kilmės produktuose. Vitaminas B12 būtinas normaliai nervų sistemos funkcijai palaikyti, kraujodarai (eritrocitų brendimui), kaulų formavimuisi, DNR sintezei , baltymų, riebalų, angliavandenių ir geležies apykaitai. Folio rūgštis kartu su vitaminu B12 užtikrina eritrocitų subrendimą kaulų čiulpuose ir geležies įsisavinimą.

SYNLAB_vitaminas D

Vitamino D trūkumas yra plačiai paplitęs reiškinys. Teigiama, kad žiemą šio vitamino nepakanka daugiau kaip 80 proc. mūsų planetos gyventojų. Lietuva ne išimtis – saulėtų dienų palyginti turime nedaug, o ir saulėje, dėl žalingų ultravioletinių spindulių poveikio, stengiamės būti tik prisidengę ar išsitepę apsauginiais kremais. Dažniausiai vitamino D trūkumas pasireiškia vėlyvą žiemą ir ankstyvą pavasarį.

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.