fbpx

+370 6 853 98 01

-->

Bendras imunoglobulinas E (IgE)

Imunoglobulinas E (IgE) visų pirma dalyvauja alerginėse reakcijose. Tai rodiklis, kuris pakyla esant uždegiminiam alerginiam procesui organizme. Bendras IgE yra nespecifinis ir nenurodo paties alergeno. Antra labai svarbi IgE funkcija yra reakcija į helmintus (organizmo parazitus) – IgE yra natūrali mūsų organizmo apsauga.

Bendras IgE yra svarbus laboratorinių tyrimų rodiklis esant alerginiam rinitui, astmai, atopiniam dermatitui. Visos šios reakcijos yra I lygio hipersensibilizacijos reakcijos, kurios vystosi veikiant IgE. Organizme vystosi alerginė reakcija, nuolatos kontaktuojant su alergenu (pavyzdžiui, valgomi alergiją sukeliantys maisto produktai), IgE koncentracija didėja. Alergeno (antigenui) patekus į organizmą pakartotinai, IgE jį suriša su dendritinėmis ląstelėmis ir bazofilais, šios ląstelės pradeda išskirti cheminius mediatorius, tokius kaip histaminas, serotoninas, prostaglandinai ir kt., kurie iššaukia uždegiminį procesą ir alerginės reakcijos simptomus.

Simptomų pasireiškimas gali būti skirtingas – alerginė sloga, alerginis kosulys, pažeidžiama oda (dilgėlinė, atopinis dermatitas arba egzema), jei sergama astma prasideda bronchų spazmai, padidėja gleivių gamyba, uždegimas ir išsivysto obstrukcinė plaučių liga.

Bendro IgE koncentracijos tyrimas yra atliekamas kilus įtarimui dėl alerginės slogos, atopinio dermatito, kai kuriais atvejais diferencijuoti plaučių pažeidimo priežastis.

IgE turi priešparazitinį poveikį. IgE prisijungia prie helmintų ir padengia juos. Eozinofilai ir dendritinės ląstelės atpažįsta IgE, per Fc receptorių prisijungdamos prie jo. Prisijungusios ląstelės išskiria citokinus, pradeda gaminti toksiškas helmintams medžiagas, tokias kaip histaminą, eozinofilų peroksidazė ir kt. Nustačius padidėjusią IgE koncentraciją labai svarbu įvertinti parazitinės (helmintų) infekcijos tikimybę.


KONCENTRACIJOS PADIDĖJIMAS

IgE koncentracijos padidėjimas gali būti sąlygotas:

  • I tipo (greitoms) alerginėms reakcijoms;
  • Autoimuninėms ligoms (pvz, psoriazei, reumatoidiniam artritui, celiakijai ir kt.);
  • Helmintinės infekcijoms (patvirtinti helmintinę infekciją reikalinga atlikti papildomus tyrimus).

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.