fbpx

+370 6 853 98 01

-->

Bendraklinikiniai tyrimai

SYNLAB_ENG

ENG (eritrocitų nusėdimo greitis), panašiai kaip ir C reaktyvinis baltymas (CRB) atspindi ūminės uždegimo fazės atsako intensyvumą. 

SYNLAB_benras šlapimo tyrimas

Bendras šlapimo tyrimas atliekamas profilaktinio patikrinimo metu, siekiant įvertinti bendrą paciento inkstų ir šlapimo takų būklę.

SYNLAB_bendras kraujo tyrimas

Bendras kraujo tyrimas (BKT) – pats pirminis profilaktinis kraujo sudėties tyrimas, kuris parodo kraujo forminių elementų (eritrocitų, trobocitų, leukocitų) ir kitų netipinių ląstelių (LUC) kiekį, tūrį, formą, pasiskirstymą pagal rūšį. Bendras kraujo tyrimas parodo uždegimus, mažakraujystę, padeda atskirti bakterinės kilmės ir virusinės kilmės infekcijas. Nustačius tam tikrą patologiją rekomenduojamas išsamesnis ištyrimas.

SYNLAB_leukograma

Net ir tobuliausi analizatoriai negali 100 % atpažinti visų kraujo ląstelių morfologinių formų.

SYNLAB_kresejimo rodikliai

Kraujo plazmos krešėjimas (koaguliacija) yra vienas hemostazės (kraujavimo stabdymo) sistemos elementų. Normali hemostazė reiškia, kad nėra kraujavimo ir trombozės.

SYNLAB_kraujo grupe

Kraujo grupė – kraujo tipas, kurį lemia eritrocitų membranose esantys antigenai. Žinomiausios kraujo grupių sistemos yra ABO ir rezus faktorius (Rh). Kuriai grupei priklauso žmogaus kraujas, lemia jo ląstelių membranose esantys antigenai (agliutinogenai) ir plazmoje esantys baltymai – antikūnai (agliutininai). Pagal ABO kraujo grupių sistemą skiriamos keturios kraujo grupės: O (I), A (II), B (III) ir AB (IV).

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.